Trojan.genetic

Witam, zainstalowalem program cFos i podczas instalacji moj av Kaspesky pokazal alarm trojan.genetic, urucomiono proces, pomin lub cofnij. Oczywiscie wybralem cofnij, wykasowal tylko czesc tego programu i poinformowal ze niektorych wpisow nie moze odnalesc. Teraz jak wlaczam komputer zasypuje mi ekran otwierajacymi sie jedna za druga stronami w IE pod dziwny adres. Procesu nie moglem zatrzymac, na szczescie IE czesem mi szwamkuje i nie polaczyl sie pod ten adres az w końcu IE sie zawiesila. Na szczescie mam jeszce opere ,z ktorej moge teraz skorzystac.

Prosze o pomoc, zalaczam log z hijackthis

Po pierwsze:

Nie używaj Hijacka z folderu tymczasowego - stwórz dla niego nowy folder na dysku :slight_smile:

Usuń Hijackiem te wpisy:

Dodatkowo usuń resztki po SpySweeperze :

Zrób skan EWIDO po update, oraz przeskanuj komputer programem Ad-aware SE Personal 1.06 :slight_smile:

Wyczyść folder TEMP (w trybie awaryjnym), czyli Start --> uruchom --> cmd i wpisujesz:

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners

Zrobione

Czysto :slight_smile:

Wielkie dzieki :slight_smile: , ale teraz nie moge otworzyc zadnego pliku z filmem, prubowalem kazdym programem jaki mam i zawsze po uruchomieniu aplikacji dostaje komunikat ze wystapil blad z aplikacja i zostanie ona zamknieta i tez tak sie dzieje. Prubowalem od instalowac np Allplayer i zainstalowac jeszcze raz ale to nic nie dalo. :frowning: Co moze byc powodem?

Wejdź w dziennik zdarzeń:

Start --> uruchom --> eventvwr i sprawdź, czy nie masz błędów zaznaczonych kolorem czerwonym (szczególnie w zakładce aplikacje) - jeżeli są to wrzuć ich screeny :slight_smile:

:arrow: Jak wstawić zrzut pulpitu?

Kodeki masz dobre? - http://home.hccnet.nl/h.edskes/finalbuilds.htm

Dzieki za pomoc pomoglo :smiley: Jeszcze mam takie pytanie czy jest mozliwsc sprawdzic aplikacje przed instalacja czy zawiera wirusy? oczywiscie poza skanowaniem av ktory i tak nie zawsze moze wszystko wykryc

Niestety nie ma :slight_smile: Trzeba ściągać aplikacje ze znanych źródeł, wtedy nie ma problemu :slight_smile:

:slight_smile: dzieki za pomoc, temat zamkniety. Pozdrawiam