Trojan Horse Dialer.COH

(Edytom) #1

Prosze o sprawdzenie, ciągle AVG pokazuje mi: Trojan Horse Dialer.COH i nie wiem jak sie tego pozbyć.

Dziękuje za pomoc

(Myszonus) #2

W logu nic nie widać ale :

nie odpalaj HjT z tempa.

podaj lokalizację. :slight_smile:

(Edytom) #3

Występuje w plikach tymczasowych:

c:\windows\Temp......

c:\Document and Settings\edytom\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files\Content.IE5.................

(adam9870) #4

Uruchom system w trybie awaryjnym, wybierz start => uruchom => cmd => i w wierszu poleceń, który zostanie otwarty wpisz kolejno dwie następujące komendy:

RD /S /Q "C:\Documents and settings\edytom\Ustawienia lokalne\Temp"

RD /S /Q "C:\Documents and settings\edytom\Ustawienia lokalne\Temporary internet files"

(Edytom) #5

nie pomogło nadal przy przeglądaniu stron www wyskakuje że AVG znalazło tego trojana

(adam9870) #6

Hmm...

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

A może chodzisz po jakiś nie za bardzo bezpiecznych stronach, na których można złapać syf?

Czy nie wystąpiły żadne problemy podczas wydawania poleceń tzn. czy wszystko poszło dobrze?

(Edytom) #7

Chyba pomogło, bo po kilku minutach w sieci nic nie wyskakuje.

Co do niebezpiecznych stron to nie wchodze na takie i nie wiem skąd wzioł się ten dialer, system mam nowo instalowany (z 2 tygodnie temu), orginalny z wszystkimi łatkami Microsoftu.

DZIĘKUJE BARDZO ZA POMOC

Złączono Posta : 08.11.2006 (Sro) 16:57

nie pomogło :frowning:

Znów wyskoczyło okienko z informacją o dialerze

(Bbieniol) #8

Podaj ścieżkę :slight_smile:

(Edytom) #9

(Bbieniol) #10

Uzyj tego narzędzia -> http://www.idg.pl/ftp/pc_9705/ATF.Cleaner..html

I opróżnij nim wszystkie foldery tymczasowe :slight_smile:

(Edytom) #11

Nie pomogło, teraz oprócz Trojan horse Dialer.COH mam jeszcze:

Trojan horse Downloader.Zlob.EUN

Trojana horse Dawnloader.Zlob.FAD

Trojana horse Dawnloader.Zlob.FAC

Trojana horse Generic2.HAE

Adware Generic.RLL

Adware Generic.RLM

Adware Generic.RLI

i wszystki w plikach tymczasowych które sie tworzą przy chodzeniu po sieci (nieważna na jakiej stronie jestem: Onet, Allegro .....)

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły

Przskanowałem kompa AVG, Pandą, Kasperskim, MKSem, Spyware Doctorem i nie pomaga, każdy z nich coś wykrywa i usuwa.

(Bbieniol) #12

Ściągnij i odpal narzędzie GMER

W zakładce CMD -> CMD wklej:

Przejdź do zakłdki procesy i kliknij opcję Zabij wszystko. Następnie wróć do zakłdki CMD i kliknij na Uruchom :slight_smile: