Trojan msiefxd

Elo!

Miałem ostatnio problem z trojanem msiefxd.Po uruchomieniu kompa, Avast alarmował o trzech trojanachjavascript:emoticon(’:shock:’)

Shocked, które zresztą umiszczałem w kwarantannie i chyba (?) wszystko było OK, tylko że przy ponownym uruchomieniu kompa sytuacja się powtarzała i tak bez końca.Trochę poczytałem na forum (robaka usunąłem),dowiedziałem się co to Hijack i chciałbym się dowiedzieć czy ten msiefxd czegoś nie zostawił bo internet troche mi sie ślimaczy.

Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługe hpdj

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Wyczyść folder TEMP (w trybie awaryjnym), czyli Start --> uruchom --> cmd i wpisujesz:

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners

Zatrzymałem i wyłączyłem usłgę hpdj ale nie mogłem wejść do trybu awarynego. Po naciśnięciu F8 pokazywał się ekran z możliwością wyboru t. awaryjnego ale gdy go wybrałem nadal wracał ten sam ekran i tak bez końca. Na forum dowiedziałem się o “msconfig->bootini-> safeboot/minimal”. Zrobiłem to i nie mogę kompa uruchmić bo na tryb awaryjny nie wchodzi i na ostatnią dobrą konfigurację też. Pomocy! !!

Pozdro i czekam na posta.

Odpala się normalnie system? Jeżeli nie, to co sie dzieje?

Nie odpala się, gdy zaczyna się ładować - ekran z Windows znika i pokazuje się ten z mozliwością wyboru trybu uruchamiania. Gdy wybiorę tryb awaryjny to po kilku sekundach wracam z powrotem do tego samego ekranu, gdy wybiorę ostatnią dobrą konfigurację lub uruchmienie normalne to znowu pojawia się na chwilę Windows, znika i pokazuje się ten z mozliwością wyboru trybu uruchamiania.

Złączono Posta : 14.09.2006 (Czw) 20:44

Jeszcze jedno - jak wybiorę tryb awaryjny to przez chwilę pokazuje się napis “Press Esc to cancel loading d347bus.sys…” Czy nacisnę Esc czy nie to ciągle wracam do tego samego ekranu tj. z możliwością wyboru trybu uruchamiania. Poprzednio nie wyraziłem się jasno, piszę z dysku kumpla.

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE - Proszę popraw

Pozdrawiam Gutek2222

Pomocy!

Chciałem usunąć w trybie awaryjnym kilka wpisów Hijack’em. Przez F8 nie mogłem wejść do t. awaryjnego, pojawiało się “Press Esc to cancel loading d347bus.sys…” i czy wcisnąłem Esc czy nie - zatrzymywało się na “czarnym” ekranie z możliwością wyboru trybów uruchamiania(jeszcze wtedy system się odpalał). Potem zmieniłem w mscofig/boot.ini/safeboot/minimal i wtedy już nie mogłem włączyć kompa.

Włożyłem płytę instalacyjną w celu naprawy systemu, wszystko było dobrze do chwili ponownego uruchomienia komputera, w tym miejscu wchodzi do trybu awaryjnego i pojawia się komunikat że instalator nie może pracować t. awar. i nastąpi ponowne uruchomienie - i tak w kółko. Czy jest jakieś wyjście czy tylko format ?

Złączono Posta : 24.09.2006 (Nie) 23:15

Hejka!

Niestety musiałem wykonać Format C, w nowym logu z Hijacka nadal jednak jest usługa hpdj. Proszę o podpowieź czy usunięcie jej wiąże się z jakimś rzykiem bo jest to przecież coś związanego z oprogramowaniem drukarki?

Pozdrawiam.