Trojan teuyen.exe


(Patrykwojcik) #1

Witam.

Kiedyś już pisałem na forum o sprawdzenie loga, wtedy pomogło, lecz od świąt mam jakiś dziwny problem z komputerem. Najpierw sam się restartował. Potem przy każdym włączeniu wyskakiwała mi informacja: 'BRAK PLIKU NTLDR. Naciśnij CTRL+ALT+DEL by zrestartować'. Aby postawić komputer na nogi na początku wkładałem płytę z windowsem, naciskałem R aby uruchomić konsolę i tam wpisywałem komendę 'chkdsk /p' . Z reguły pomagało. Po każdym wyłączeniu komputera musiałem to robić. Wczoraj po włączeniu komputera pokazało mi się okno z 'czerwonym x' i dość dużym napisem ERROR. W tym samym momencie wyskoczyły okna 'SYSTEM WINDOWS: BRAK DYSKU', było ich tak dużo, że nie szło nic zrobić, ciągle ich przybywało. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła. Wszedłem z ciekawości w menadżer zadań i zobaczyłem jakieś dziwne procesy, których wczesniej nie było, między innymi: teuyen.exe, severe.exe. W google znalazłem tylko informacje, że teuyen to jakiś trojan. Raz wyskoczyło okno internet explorera z jakąś stroną, a w pasku adresu pisało: E:\Windows\System32\@!$&!$*&!.htm . Ogólnie muli i ciężko się cokolwiek robi.

P.S. Z ciekawości zapytam, wie ktoś może od czego może być ten plik: 'E:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe' ?

Log z hijackthis: http://wklejto.pl/21097 /

reinstalacja/format kompa nie wchodzi absolutnie w grę


(huber2t) #2

Skorzystaj z Malwarebytes' Anti-Malware

Po tym:

Podaj log z Combofix

Logi dajesz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link


(Patrykwojcik) #3

Malwarebytes log: http://wklej.org/id/34179/ [wybrałem szybkie skanowanie] i niby usunął, choć nie jestem pewien, bo wyskoczyło okno że musi się zrestartować aby usunąć do końca, a ja nie mogę wyłączyć komputera 'normalnie' tylko musze wyłączać z sieci, bo inaczej nie reaguje.

Combofix także nie reaguje, możliwe że przez date w komputerze [chociaż się nie znam, to nie wiem] bo po tym trojanie zmienia mi się co chwile na 01.01.2004. Jak zmieniłem na aktualną datę combofix ruszył, i po chwili znowu data sie zmienila na 2004 i nic. Przez godzinę pokazywał że skanuje.


(huber2t) #4

Wykonaj pełne skanowanie