Trojan w gadu-gadu


(Wojzrb) #1

Czy trojan w gadu gadu 7.6 jest grożny?


(Duncaen) #2

a co to za trojan ijaki program goznalazł? Mnie wczoraj Kaspersky 6.o znalazł w gg7.5.exe jakiedgoś trojana ale na viruslist go wcale nie ma więc podejrzewam że to jakies przekłamanie. ponadto w plikach gg tlen itp ochrona proaktywna w kaspersy pokazuje czasem invader(loader) i to tez jest chyba przekłamanie (mam tak w pracy a wdomu juz nie)


(Szarex2 0) #3

Mój antywirus też wczoraj przy instalacji Gadu-Gadu 7.6 znalazł jakiegoś wirusa w jakimś tymczasowym pliku, ale ani w paczce instalacyjnej, ani już w zainstalowanym programie nic nie znalazł.

Dziwne, bo wcześniej nic nie wskazywał.


(PaPuX) #4

GG ma szpiega nie od dzisiaj tylko dopiero teraz bazy wirusów potrafią go jako tako wykrywać, ale nadal nieudolnie.


(el polaco) #5

u mnie tez KAspersky znalazł trojana w GG. :smiley:


(Duncaen) #6

Wczoraj w gg75.exe a dziś jeszcze w HotKey... chyba w backupie ten sam trojan: Trojan.Win32.KillProc.p. U was to samo???


(Kwisnia 1990) #7

lepiej korzystać z jakiś innych programów do pisania które maja protokół gg


(Danielm86) #8

zapewne chodzi o plik Update.tmp. Nie od dziś wiem, że ten plik to szpieg/wirus/trojan. Jak go by nie nazywać to niektóre avy i antydzpiegi reagują na niego.


(system) #9

zainstalujcie sobie np. tlena, obsluguje gg i nie bedzie takich problemów z wirusami


(Lammermoor) #10

Podobno nie ma wirusa...z informacji wynika,że pojawia się podczas instalacji,zamykając poprzednią wersję,ale wobec tego coś mi to nie trafia do przekonania bo u mnie KIS drze się na początku pobierania pliku a nie podczas jego otwierania.

http://www.megapliki.pl/news-1665-gadug ... kiego.html