Trojan, wolny system, błędy w IE-prosze o spr. loga

witam!!

prosze o pomoc w usunięciu wszystkich trojanów, ponieważ przez 2 tygodnie mój komputer używany był przez brata i ojca i nałapali pełno gówien…

dodatkowo system chodzi wolno…mam też problem z toolbarami, chcę je usunąć,ale ciągle się reaktywują.

na dodatek gdy przeglądam strony w IE to rolka działa jako przycik “Wstecz” i cofa mi strony…:confused:

aha,gdybyście mogli to powiedzcie mi jak sie odblokowuje menadżera zadań ponieważ trojan mi go zablokował;/

prosze byście pomogli mi zapobiec tym wszystkim problemom, z góry dziękuję…:slight_smile:

1 Antyspyware z rezydentem > Spy Sweeper

  1. SpyBot Search & Destroy

3 Zmień IE na Opera

  1. Zainstaluj firewall Zone Alarm

dzieki za pomoc w zapobieganiu tym problemom,ale przydałoby się,żebym usunął to wszystko jak na tą chwilę, więc prosiłbym o pomoc w usunięciu tego syfu…

pozdrawiam

master_zonk6 Co Ty za głupoty piszesz ? :-s Zamiast sprawdzić log to wypisujesz co popadnie.

Pozamykaj porty robakom, w tym celu użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart sysa.

Odnośnie loga:

Nie widać tam wiele, bowiem tylko to:

Zaznaczony plik proszę usunąć ręcznie z dysku a wpis w Hijacku w trybie awaryjnym.

Co do tollbarów to o jaki dokładnie Ci chodzi ponieważ widzę tylko od Yahoo :? Jeżeli o ten właśnie Ci chodzi i chcesz go usunąć to sprawdź w dodań/usuń programy czy jest Yahoo! Toolbar i jeżeli jest to odinstaluj. Potem w awaryjnym skasuj wpis w hijacku oraz zaznaczony folder ręcznie o ile będą.

Widzę, że masz program BearShare. Program jest wątpliwej reputacji ponieważ posiada w sobie sporo syfu. Jeżeli chcesz korzystać z niego to proponuję zainstalować pozbawioną syfu wersję Lite. Aby usunąć program robisz tak jak wyżej w przypadku Yahoo tylko folder i wpis inny:

Jeżeli nie grasz w te gry to skasuj te wpisy:

Po wykonaniu w/w dajesz nowy log z HijackThis plus z SilentRunners. Jeżeli podczas uruchamiania silenta pokaże się jakiś błąd to proszę podać jego dokładną treść.

Co do menadżera to pisze, że został wyłączony przez administratora? Jeżeli tak to Otworz notatnik i wklej:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą TASKMG.REG

Plik podwójnie klikasz i potwierdzasz.

oto logi po zrobieniu tego co p[oleciłeś, czekam na dalsze instrukcje:)

pozdrawiam

W logu został jedynie ten Yahoo! Toolbar i tak jak napisał adam9870 :

Poza tym już czysto :slight_smile:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools 1.3.0.195), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP