Trojan

Mam komputer kolegi u ktorego zawital trojan mniejsza o nazwe bo pewnie i tak to jest …zlob.prosilbym o sprawdzenie logow no i jakowes rady co z tym zrobic. Z gory dziekuje.

Użyj SmitFraudFix i daj nowe logi :slight_smile:

Nie wiem czy to cos pomoglo.Musialem ten progamik autoryzowac na nortonie bo nie chcial go wpuszczac.Objawy pozostaja te same .

Jeszcze raz użyj narzędzia SmitFraudFix (w trybie awaryjnym), a następnie wrzuć nowe logi + raport z SmitFraudFix :slight_smile:

Tyle ze nie wiem jak ten programik uruchomic.Pojawiaja mi sie ikony i otwiera sie DOS, poza nimi jest ikona REBOOT I RESTART i one akurat dzialaja norton tych poprzednich nie wpuszcza ale daje autoryzacje i nic tylko pare sekund DOS.Poza tym czasem komunikat o bledzie windy cos z FAT32.Moze cos da sie zrobic recznie?

Tutaj masz opis narzędzia -> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 329#539329

Jakby czysto.

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Kosmetycznie: Otwórz edytor rejestru Start >>> Uruchom >>> regedit i przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager

Tam kliknij podwójnie na wartość BootExecute i z okienka usuń wszystko z wyjątkiem autocheck autochk *

Po zabiegach daj jeszcze raz logi :slight_smile:

Logi już czyste :slight_smile:

Dziekuje ci :smiley: