Trojany, Dropper, Downloadery mam na kompie + logfile

Nie moge za chiny usunac tych trojanow i tym podobnych ktore sie zagniedzily mi na kompie (brat przejol na chwile go i juz sa efekty)

W przegladarkach wyskakuje mi stronak o poszukanie drugiej polowy dla samotnych , i wysakuje to pod rzad kilka. wyskakuja mi takie trojany jak np.:Trojan.Delf.Hp , Dropper.VB_m, Adwere.Syphere, i nawet mks vir nie pomaga

Proszę zastosować się do tej prośby:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=66889

I zatytułować normalnie temat. Logi, jak wklejasz, obejmuj tagami quote

UPDATE

Żeby nie było bałaganu, posty kasuję.

  1. Wyłączyć Przywracanie systemu w XP TU

  2. Zastartować do trybu awaryjnego bez internetu(opis w linku wyżej).

  3. Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked. Wpisy zostaną usunięte.

  4. Skasować z dysku pliki i foldery, które podkreśliłem na czerwono

  5. Dokończyć skanerami online - Skanery do wyboru

  6. Pokazać nowy log :stuck_out_tongue:

Wpis R3 nie usuwasz hijackiem tylko usuniesz Registrar Lite, opis masz TUTAJ

zrobilem to co zalecane i cos sie zmienilo ale nie za duzo,

ten winjks32.dll za chiny nawet w trybie awaryjnym sie nie da usunac :(.

uzylem na koncu mks.vir skanera

a oto log po tej robodzie calej :

nadal w moziili i explorerze wyskakuja mi te stronki ( czasem wyskoczy komunikta ze nie mozna bylo otworzyc)

oto to logo :

niestety nadal sie sypie i wlaczaja stronki samoczynnie + jak wylaczam komputer to wyskakuje mi konczenie programu rundll32.exe ale sie nie chce skonczyc gdyz " program nie odpowieda" i wylaczam to zakoncz teraz.

:frowning:

Ściągnij Pocket Killbox>>>uruchom>>>zaznacz opcje “Delete on Reboot” i “all files”>>>w polu “Full path of file” wklej ścieżki:

Klikasz X i dopiero gdy wkleisz ostatnią ścieżke, zgadzasz się na restart kompa

Otwórz notatnik i wklej:

Plik>>>zapisz jako>>zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki>>>zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom w trybie awaryjnym

nowe logi z l2mfix i silent runners

Okej postapilem wedlug instrukcji i kolejne raporty :

jak cos to moge jeszce hijack loga wkleic bo z rtych nic nie rozumiem ( z tamtych tez)

–> co dalej mam z tym robic

Nie zrobiłeś tego fixa, zrób i wklej logi z hijackthis + silent runners i napisz czy problem zniknął.

zrobilem wkleil;em to do notatnika, zapisalem jako FIX.REG i wybralem na wszystkie zamist .txt

Potem klikasz na ten plik 2 razy (uruchamiasz) i potwierdzasz modyfikację rejestru :slight_smile: Oczywiście w trybie awaryjnym :slight_smile:

ups :-o nie zrobilem tego…

ok zrobione i log juz po cos sie polepszylo czy nadal mam jakies trojany ??

został syf, daj log z Silenta

Wpis R3 nie usuwasz hijackiem tylko usuniesz Registrar Lite, opis masz TUTAJ

loga z silenta

i jak ?

skasuj pliki w awaryjnym

Otwórz notatnik i wklej:

Plik>>>zapisz jako>>zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki>>>zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom w trybie awaryjnym

Zapuść również smitfraudfix i nowy log z silent runners

te 2 sciezk wogole sie nie dalo znalesc u mnie na kompie ( probowalem wpisywac poszczegolne slowa kluczowe i ich nie znajdowalo )

to z tego programu :

logi czyste

Dziekuje baardzo za pomoc w ich pozbyciu sie . Bez Was bym sobie nie poradzil bo sie kompletnie na tym nie znam.

Mam nadzieje ze nie ebde mial kiedys tam kolejnych infekcji…

:slight_smile:

p.s tam mi jescze ewidio i avast wynajduja jakis " reklamiarzy" i cookies z medium ryzykiem ale regularnie je usuwam wiec nie jest najgorzej