Trojany


(Pbiernacki28) #1

Wiem że na kompie mam 5 trojanów, ale nie wiem jak je usunąc, więc czy w tym logu widac jakies trojanki? Proszę o sprawdzenie.


(adam9870) #2

W logu nic nie widać - jest ok.

Tylko poza małym szczegółem:

Jeśli Sbybot ma na to ochronę to nie usuwasz i jeśli nie przeszkadza Ci to. A w przeciwnym wypadku - wpisy lecą.

Skąd masz podejrzenia, że złapałeś trojany? Jeśli poinformował Cię to tym program antywirusowy to proszę podać dokładną ścieżkę do plików.

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Wklej jeszcze loga z SilentRunners. Może on coś pokaże...


(Pbiernacki28) #3

Oto log z SilentRunnersa

O tych trojanach poinformował mnie nodzik

mam 4 takie http://proffy209.com/adv/122fil_mem.htm

i jeden taki http://proffy209.com/adv/122/xpl.wmf


(adam9870) #4

Log z silenta jest ucięty. Poczekaj aż program skończy robić log, poinformuje wtedy odpowiednim komunikatem i dopiero wtedy wklej go na forum. Ale myślę, że na 99% nic nie pokaże.

Kiedy nodzik informuje Cię o tych wirusach? Radziłbym po prostu nie wchodzić na stronę na, której są śmieci. I nie zapomnij pozamykać portów robakom przy pomocy wwdc.


(Pbiernacki28) #5

O wirusach poinformował mnie tylko raz, przy wejściu na taką jedną stronę. Gdy wchodzę w dziennik infekcji mam tam zapisane te 5 ataków trojanów i pisze że nie podją żadnych czynnościco do tych trojanów.Oto komplety log:


(Gutek) #6

Jest czysto, użyj RegCleaner - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177 albo jv16 PowerTools - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509