Trudności z połączeniem się z internetem

Witam, wystąpił u mnie problem z połączeniem sie z internetem. A dokładniej to wygląda mniej więcej tak : na mieszkaniu są dwa laptopy mój i właścicielki mieszkania, ona ma internet bezprzewodowy i żebym ja też mógł korzystać z internetu kupiła ruter.Wszystko ładnie pięknie ale na początku nie moglem się połączyć z internetem, jednak jak później się dowiedziałem ruter nie został prze nią zainstalowany na jej komputer 8) , po mojej uwadze zainstalowała go więc później internet miałem bez problemu, aż tu nagle pewnego dnia, znowu nie ma internetu, sprawdzałem w " w opcjach połączeń" i widzę że jestem połączony z drugim laptopem ale nie z internetem. tam gdzie mam ikonkę oznaczająca żę mam dostęp do internetu widzę taki zółty trójkątny znak a w środku jest wykrzyknik. Próbował skorzystać z pomocy w opcjach połączeń i wyskakuje mi tam żebym sprawdził kable czy są podpięte dobrze , albo wyłączył i włączył od nowa modem , tylko wtedy albo ja mam neta albo właścicielka. i teraz zwracam się z prośbą o pomoc jak to naprawić , mój system to windows 7 , właścicielki vista , ruter TP-LINK . Z góry przepraszam za mój poziom tekstu ale za bardzo nie znam się na śieciach itp.