Trudny do określenia problem z komputerem!

Witam!

Mam problem z komputerem! Nie miałem wcześniej większych problemów z moim komputerem niestety ostatnio jakoś się nasiliły. Są zapewne w pewien sposób powiązane, niestety za mało znam się na kompach, żeby samemu je rozwiązać.

Wczoraj przypadkowo ściągnąłem wirusa ze strony. Dzięki waszej pomocy udało mi się go usunąć. Sprawdzałem PC skanerem Nortona, Pandą i niby jest już “czysty”. Niestety wydaje mi się, jakby jego wydajność się spowolniła. Przejawia się to chociażby podczas odtwarzania filmów. Film na chwilę się zawiesza i później nagle przyśpiesza. To wszystko trwa dosłownie ułamek sekundy, ale jest zauważalne. Komputer ogólnie zachowuje się jakby wolniej chodził. Wczoraj jakby tego było mało, automatycznie się wyłączył. Tzn. pojawiła się na chwilkę niebieska strona pełna liczb i się wyłączył, właśnie podczas odtwarzania filmu. Nie wiem czy dobrze to określę, ale najprawdopodobniej był to “moment krytyczny”.

Tak formą wyjaśnienia. Na dysku C:\ mam wolne około 2 GB, na dysku E i D, również mam wolne miejsce. Ostatnio nawet kompresowałem dysk C, żeby zaoszczędzić miejsca. W rejestrze nie ma błędnych wpisów, gdyż czyszczę go dwoma programami, co jakiś czas. Komputer jest cały czas skanowany Nortonem, a co jakiś okres czasu używam skanerów online dla pewności.

Nie wiem gdzie może tkwić jakiś błąd systemu, który tak spowalnia komputer.

Prosiłbym o jakieś linki do programów sprawdzających wydajność komputera! Albo jakąś diagnozę, na dolegliwości mojego PC, z góry serdecznie dziękuje! Czy takie zachowanie komputera może spowodować nowy program taki jak Kalendarz.xp, który niedawno zainstalowałem??

Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuje odpowiedzi =)

Głównie spowalniać prace komputera, a raczej dostęp do dysków powoduje kompresja jaką zastosowałeś.

Przeskanuj programem ad-aware dostepnym w vortalu.

Dokładnie - kompresja dysku o wiele bardziej spowolni kompa niż mała ilość wolnego miejsca. Ciekawi mnie tylko sposób, w jaki przeprowadziłeś kompresję pod Win XP i jaki masz system plików na dysku??

Co do programów do czyszczenia rejestru i antywirusów, to najlepiej zdecydować się na jeden, ale dobry, a nie używać kilku, bo to “zaśmieca” system.

Kompa najczęściej spowalnia też włączone przywracanie systemu - rozważ jego wyłączenie. Wyczyść katalogi z plikami tymczasowymi oraz cache przeglądarki internetowej:

C:\Documents and Settings\nazwa_Twojego_profilu\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files\

C:\Documents and Settings\nazwa_Twojego_profilu\Ustawienia lokalne\Temp\

C:\WINDOWS\Temp

Dwa pierwsze katalogi z reguły są ukryte, więc trzeba w opcjach folderów włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów.

Jeśli Twój komp nie jest demonem szybkości, to używaj stylu klasycznego windowsa, a nie stylu windowsa XP.

tego kroku akurat nie polecam bo zawsze można przywrócić dane jak coś się zacznie szwankować , a aż tak mocno nie jest odczowalna rożnica szybkości pracy komputera

Właśnie a może jednak nie.

Następnym razem polecam spisać te cyferki co to są na “niebieskim monitorze” i podać w topiku zawsze to ułatwienie.

A tak polecam kilka trików z tej strony

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

Zobacz w podglądzie zdarzeń może jakaś aplikacja spowodowała błąd.Tam napewno znajdziesz co było przyczyną.

potraktujemy to jako dowcip - fajny, ale do kosza