Trudny plik :D

Witam

mam maly problem z plikiem ktoremu najwidoczniej spodobal sie moj komputer i za zadna cene nie chce go oposcic :smiley: jest to tylko zdjecie ale o ze tak powiem brzydkiej nazwie hehe i przy kazdej probie oproznienia kosza wywala sie oto taki komunikat :

haha26cl.jpg

probowalem usuwac nortonem i jakimis innymi programami … zrobilem nawet reinstalke ( !!

help :slight_smile:

czego systemu :?

Spróbuj programami:

CopyLock lub KillBox

Spróbuj usunąć w Trybie awaryjnym :wink:

udalo mi sie przeniesc plik z kosza ale teraz nie moge go usunac z innego folderu :smiley: … te programiki juz sobie nie radza a i w trybie awaryjnym nic sie nie da zrobic

niech zyje windows !!

:arrow: uruchom KillBox’a

:arrow: wskaż ścieżkę pliku

:arrow: kliknij Delete and reboot

:arrow: poczekaj ,aż uruchomi się ponownie komputer i pliku już powinno nie być :wink:

Bunio przeciez napisał ze programiki sobie juz nie radzą :roll:

A czy ten plik po re-instalce systemu dalej był czy zle zrozumiałem :?

bunio wlasnie tak zrobilem … i … on nadal jest :smiley:

zrób tak:

  1. Alt+ Ctrl+Delete

  2. Zakładka procesy Zakończ procesy explorer.exe

  3. Przejść na zakładke Aplikcaje Nowe zadanie wpisz CMD

  4. rd /s /q sciezka_nazwa_pliku

MeteEro - albo masz błędy na dysku i wtedy chkdska trzeba by użyć, albo jest inna możliwosć - zbyt

długa nazwa pliku na co wskazywałaby wielkosc zamazanego obszaru screena.

Przejdź sobie komenda cd do katalogu z tym felernym plikiem i pożniej polecenie del wywal go.

Zastosuj nazwy skrócone, 6 pierwszych znaków z nazwy pliku~1

przykłąd: obraze~1.jpg

Czyli np jęsli obrazek nazywa się obrazekobrazekobarazek.jpg i jest na dysku C:\ wpisujesz:

cd c:\

del obraze~1.jpg

kamaa - XXXXXXXX wiesz do czego służy

polecenie rd i jego przelaczniki? Raczej nie.


As.

to sprawdz sobie

Sprawdziłem w pomocy systemu i co sie okazuje, “Polecenie rmdir (rd) Usuwa katalog.” Radze czaem tam zajrzec przed napisaniem posta na forum. WIem że bardzo tego nie lubisz, może nie znasz?

Chcesz usuwac katalog czy pojadyńczy plik? Od tego trzeba by wyjść.

Bez nazw skróconych albo symbolu wieloznacznego * nie ma bata nie pójdzie.

sprawdz dobrze

Oj Kama, Kama …co z ciebie wyrośnie?!? :smiley:

Kłania się czytanie ze zrozumieniem :?

Tu masz na przyszłość: http://pierwsza-ti.scholaris.pl/dos.html

tak macie racje przyznaje sie do błedu

może się pojawić pytanie, jak uzyskać w DOSie znak ~

Odpowiedź: trzymając wciśnięty ALT, wpisujemy z klawiatury numerycznej: 126 i puszczamy ALT

Voila! :wink:

Po co ci do tego DOS? Jak chcesz tego DOSa pod XP uruchomic?

(Po screenach widac że Windows to co najmniej XP)

Nie trzeba żadnego DOSa IMO w tym wypadku, wiersz poleceń to wszystko.

kamaa - nie przyznawaj się do błędu tylko tych bledów nie popełniaj na przyszłość, pomoc systemowa to dobra rzecz, od niej zacznij lekturę dotyczącą przeznaczenia poszczegółnych komend.

tylko ze jest maly problem … troche to dziwnie zabrzmi ale ten plik ktory chce usunac wcale nie jest teraz plikiem tylko zrobil sie pustym katalogiem o tej samej nazwie i nadal bardzo lubi moj komputer :twisted: :twisted:

ma ktos adres do bila gejtsa ??

Są dwa pewne , sposoby na twoją frustrację . Pierwszy zły drugi lepszy.

Ten zły do format.

A ten lepszy - wyjmij dysk podłącz do innego komputera i usuń to g…

To 999 na końcu nazwy pliku to w tym momencie jego rozszerzenie? Podaj choć 6 pierwszych znaków z nazwy pliku, użyj nazw skróconych i pożniej na końcu wstaw gwiazdke.

Najlepiej to daj cała scięzke do pliku i jego nazwe w całosci.

hm cos mi sie widzi ze pomysl z podawaniem calej nazwy tego pliku nie jest najlepszym pomyslem :smiley: bo takie slowa sa tutaj chyba karane :lol:

ale to wyglada mniej wiecej tak :

E:\fff\Recycled\De1\con.bla bla bla bla bla duzo bla bla bla i jeszcze troche wiecej bla bla bla.JPG.999

i ten wlasnie folder jest pusty