Trudny wybór w kartach 4850 jaka firma? Proszę o pomoc

Witam, tak jak w temacie, proszę o pomoc w wybraniu karty 4850. Interesuje mnie cena nie większa niż 550zł, znalazłem w jednym sklepie ASUS TOP za 530zł, lecz na drugi dzień jej nie było. Proszę pomóżcie wybrać. W tej chwili najbardziej przekonuje mnie to:

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 … wa&&f=more - najlepszy wybór http://pcarena.pl/page/84883/6/7-wspani … onow-4850/

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/349903

Pomyliłem wersje, chodzi mi oczywiście o http://www.mcomp.com.pl/product_info.ph … _id=324469

A ten Gigabyte, który podałem nadaje się do kupna ?

@Edit: Nie wiem czy opłaca brać się Sonic bo różnica w taktowaniu dla rdzenia to 50mhz, a 3D 14mhz, bo jest dużo drożej.

Zaraz ktoś Ci wyskoczy i powie że mas kupić GeForca :stuck_out_tongue:

Na to nigdy się nie nabiorę…

@ Ktoś odpowie na pytanie 2 posty wyżej?

http://www.frazpc.pl/artykuly/622/GIGAB … /uderzenie

“Niestety nie można pochwalić pod tym względem chłodzenia Zalmana zamontowanego na karcie R485OC-1GH, które jest wyraźnie słyszalne. Jednocześnie wentylator zamontowany na karcie pracuje cały czas z jedną prędkością obrotową - w trybie 2D jest równie głośno jak w trybie 3D. I najważniejsze w tym jest stwierdzenie, że jest po prostu głośno.”

http://pcarena.pl/page/84883/6/7-wspani … onow-4850/

“Chłodzenie to majstersztyk konstrukcyjny! Bardzo ciche, porównywalne z wychwalanym przez nas zawsze Glaciatorem oraz wydajne – bez obciążenia GPU osiągało około 39 stopni. W grach temperatura wzrastała do około 60 stopni.”

Ze względu na te opinie (i jeszcze gdzieś czytałem o “słyszalnym chłodzniu” w tym Gigabyte) raczej zrezygnowałbym z Gigabayta, chociaż oczywiście lepszy będzie od referencyjnych. Co do zegarów, to pamięci kręcą się podobnie, a rdzeń faktycznie lekko słabiej w Palicie. Są to jednak różnice tak mało znaczące, jak mało znaczące jest kilka fpsów w gierkach (różnica myślę, że w granicach 5fpsów będzie).

A GeForce nie jest zły (częściej słyszałem taką opinię o Radeonach), ale w tym przedziale cenowym HD4850 to akurat najrozsądniejszy wybór.

Tak więc dzięki za opinię i biorę sonic’a, nie chce żeby mi coś buczało etc. z 3850 teraz jest bardzo chłodno i cicho na referencyjnym i myślę, że 4850 też mnie nie zawiedzie pod względem wydajności, głośności i temperatury. Dzięki wszystkim za pomoc.