True crypt przeciw policji

(Piotrekp2006) #1

Czy jeżeli mój dysk będzie zaszyfrowany w całości, nawet partycja systemowa to czy policja może to jakoś rozkodować?

(Błażej) #2

Jeśli będą podejrzenia o popełnienie przestępstwa i dane na dysku będą w stanie pomóc śledztwu to czemu nie?

(zaklik) #3

Wszystko da się "rozkodowac" . Wystarczy chcieć .

(silvver) #4

Może wtedy poprosić cię o klucz, a jak im nie będziesz chciał podać to pewnie podciągną to pod utrudnianie śledztwa.

A jak np powiesz, że zgubiłeś klucz to wtedy nie wiem co :smiley: (chociaż jak będziesz mieć też partycje systemową zaszyfrowaną, to "zgubienie" raczej nie przejdzie)

@zaklik rozkodowywanie danych zaszyfrowanych trucryptem by im zajęło duuuuużo czasu bez klucza....

(Marcindodo) #5

wątpię, że będzie im się chciało tyle czasu poświęcić dla pirackiego windowsa + offica i kilku innych pewnie programów. Co innego w przypadku podejrzenia o pedofilie ... wtedy zapewne zrobią cos w tym kierunku

(zaklik) #6

Ciekawe za co lepiej odpowiadać . Za utrudnianie śledztwa czy za piracki soft albo i co innego.

(Kinemator) #7

„oskarżony nie ma obowiązku dowodzenia swojej niewinności ani obowiązku dostarczania dowodów na swoją niekorzyść”

Jeżeli wiemy, ze zawartość dysku może być wykorzystana przeciw nam to nikt raczej nie zmusi nas do wyjawienia hasła. W Wielkiej Brytanii był przypadek gdy osoby takie były oskarżane o utrudnianie śledztwa i nawet forsuje się prawo zmuszające do udostępniania kluczy szyfrujących na żądanie.

http://www.prawaczlowieka.edu.pl/index. ... 971f95f-d3

(silvver) #8

No tylko że my mamy inny system prawa;)

W sumie to policja musi ci udowodnić, że popełniasz/popełniłeś przestępstwo (zasada domniemanej niewinności)

(Piotrekp2006) #9

Czyli takie hasło z 20 znaków jest raczej nie do ruszenia a więc to chyba pewna metoda :slight_smile:

(Zonkishi) #10

jak będą mocno chcieli to poproszą jakoś uczelnie co ma superkomputer i złamią :stuck_out_tongue: , a zresztą true crypt ma parę dzurek

(Piotrekp2006) #11

czyli nie jest tak kolorowo :frowning:

(Ddamian123451) #12

:smiley: kolorowo jest jak deska ! zależy jeżeli masz pirackiego windowsa to ci nie rozkodują ale jeśli ci rozkują to znaczy że:

Kupiłeś licencje :eating:

A w tedy muszą ci go rozkuć ! :popcorn: :olympic:

(antiferno) #13

mi sie wydaje ze maja racze jakies haxy na takie popularne programy ; )