TrueCrypt, 2 partycje USB. Win7 nie rozpoznaje

Witam.

Na pendrive 16GB postanowiłem zrobić jedną partycję niezaszyfrowaną 13 GB i jedną zaszyfrowaną przy pomocy TrueCrypt o pojemności 2GB.

Partycje mają byc używane pod różnymi systemami dlatego wybrałem odpowiednio NTFS i FAT.

Problem w tym, że Windows 7 rozpoznaje tylko pierwszą partycję z dysku (sdc1) a druga pozostaje niewidoczna.

Dlatego też jako pierwszą ustawiłem tą niezaszyfrowaną a zaszyfrowaną postanowiłem ustawić jako drugą, ponieważ miałem nadzieję, że TrueCrypt sobie poradzi z tym.

Niestety mam następujący problem, TrueCrypt pod Ubuntu widzi normalnie 2 partycje

4GdBg.png

natomiast pod Win7 widzi tylko 1 partycję (tą niezaszyfrowaną)

Czy istnieje jakiś sposób aby to rozwiązać?

Nie jestem w stanie pojąć dlaczego Win nie posiada tak podstawowej funkcji jak obsługa 2 partycji USB?! :o

Hej,

Nie, nie - nie w tym rzecz. System nie ma problemów z większą ilością partycji na urządzeniach USB - sam na dysku zewnętrznym USB mam kilka partycji…

Montowałeś zaszyfrowaną partycję w programie True Crypt? Bez tego partycja w Windowsie nie będzie w ogóle widoczna.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Może od początku napiszę co i jak zrobiłem.

Podzieliłem pod Ubuntu pendriva na 2 partycje. Jeden NTFS i FAT.

Następnie w TrueCrypt z jeden partycji (FAT) utworzyłem standardową partycję szyfrowaną (widoczną).

Przetestowałem pendrive w TrueCrypt pod MAC OS, Ubuntu i Windows 7.

Jedynie na Windowsie TrueCrypt nie widzi tej szyfrowanej partycji. Pierwsza nieszyfrowana (EDGE) jest widoczna w każdym systemie.

Hej,

:arrow: Rozumiem, że przed próbą przystąpienia do sprawdzenia zawartość szyfrowanej partycji, uruchamiasz program True Crypt?

:arrow: Czy na liście dostępnych napędów jest widoczna zaszyfrowana partycja?

26691309757235365901_thumb.jpg

Dlaczego szyfrowałeś partycję opartą o system plików FAT, a nie NTFS?

Pozdrawiam,

Dimatheus