TrueCrypt co zrobić aby partycja była ciągle widoczna

Witam.

Utworzyłem standardowy wolumen partycji niesystemowej i wszystko przebiegło z powodzeniem, tylko, że nie do końca wygląda to tak jak sobie wyobrażałem.

Od początku chciałem zrobić coś takiego, że partycja jest cały czas “zamontowana” i gdy ktoś chce uzyskać dostęp do niej wymagane jest hasło, aby uchronić się przed niepowołanym dostępem do fapfapfolderu. A teraz wygląda to tak, że za każdym razem gdy wyłącze i włącze komputer, muszę uruchamiać true crypta, zamontować partycje,podać hasło i dopiero wtedy jest widoczna w panelu Moj komputer.

Wie ktoś jak zrobić, żeby obeszło się bez montowana partycji przez TC po każdym ponownym uruchomieniu komputera?

I jeszcze jedno pytanie, czy po usunięciu true crypta, dysk będzie zaszyfrowany i czy będę miał dostęp do niego?

System: Win 7

co ukryłeś

dysk,partycje,czy folder na partycji albo część partycji

poszukaj w programie automatycznego montowania po uruchomieniu tc

Partycje niesystemową, czytanie ze zrozumieniem nie boli.

Automatyczne montowanie odpada, bo wystarczy raz wpisać hasło i partycja już więcej nie pyta o hasło, dopiero po ponownym uruchomieniu. A ja chce zrobić tak, że partycja jest cały czas widoczna, ale pyta o hasło za każdym razem gdy ktoś próbuje do niej uzyskać dostęp.

poszukaj sobie

TrueCrypt User Guide

W TrueCrypt jest taka opcja (mam wersję angielską, nie chciało mi się spolszczać) Traveler Disk Setup i ona powinna Ci dać to, czego oczekujesz.

Pozdrawiam!

Nie chodziło mi o dysk przenośny, tylko o partycje na twardzielu. Dzięki za chęci.

Tak dzięki stary, właśnie o to mi chodziło! Jaki ja głupi, po co ja tu w ogóle napisałem, wystarczyło przeczytać 133 strony tej pouczającej lektury.

Jeszcze raz wielkie dzięki. Niech Bóg wynagrodzi Ci to w dużej ilości dzieci.

Ta opcja tylko się tak nazywa, bo została stworzona z myślą o dyskach przenośnych ale na nieprzenośnym dysku/partycji można też tego użyć.

Pozdrawiam!