TrueCrypt czy użyć

Czy użycie tego w/w programu zwiększy bezpieczeństwo utraty danych w razie zgubienia przenośnego dysku twardego (160 GB) i czy po podaniu hasła te wszystkie dane byłyby widoczne, a jeśli nie to ukryte? Pytam, bo mój ojciec pracuje w firmie, w której takie rzeczy powinny być bezpieczne. A i czy to uniemożliwi się przedostanie wirusów na ten dysk?

coś chaotycznie piszesz.

  1. jeśli zgubi dysk to straci dane - bo miał je na dysku

  2. jeśli zgubi dysk - to nikt ich nie odczyta bez podania hasła

  3. po podaniu hasła mogą być wszystkie dane widoczne lub tylko część - 2 część może być ukryta i zabezpieczona innym hasłem

  4. czy umożliwi wirusom zarażenie ? nie wiem - niby dane są szyfrowane w locie - więc wirus powinien nie rozpoznać żadnego pliku na takim dysku/partycji - więc się nie podłączy do kodu ani nie ukryje - ale jak znowu jest z wyszukiwaniem na takim dysku zagrożeń przez Antywirusy itp. tego też nie wiem.

To już się niech fachowcy wypowiedzą.

ad. 1. Prawda, ale nie chcę żeby ktoś niepowołany odczytał te dane

Czy użycie tego w/w programu zwiększy bezpieczeństwo utraty danych w razie zgubienia przenośnego dysku twardego (160 GB)

  • Raczej dane bezpieczne są po zgubieniu Dysku 160 GB, zależy od siły hasła.

i czy po podaniu hasła te wszystkie dane byłyby widoczne

  • Tak, bo jak Ty podasz hasło to są widoczne logiczne co, chyba że gdzieś osobno masz dodatkowy klucz zabezpieczjący.

A i czy to uniemożliwi się przedostanie wirusów na ten dysk

Powiedzmy:

C: System

D: Jakieś ważne dane, zabezpieczone True Cryptem

Uruchamiam komputer, wpisuję hasło do logowania się i jest pulpit a D: dalej zabezpieczony jest to jak tam ma wejść wirus skoro nie jest widoczny wolumin nawet przy skanie AV nic nie da bo nie ma litery dysku żeby go wybrać, gdyby AV umiał takie zabezpieczenie odczytywać to to by niebyło żadne zabezpieczenie, logiczne co.

Ale gdy tylko potrzrebujesz jakiś plików w zabezpieczonym D: wtedy wybierasz wolumin czy plik zabezpieczony True Cryptem , wpisujesz hasło i pokazują sie wszystkie foldery, pliki zabezpieczone i wtedy jest fizyczny dostęp do wszystkich zabezpieczonych danych, to:

  • Można skanować AV w poszukiwaniu infekcji plików

  • Może dostać się wirus, trojan w razie braku programu monitorującego całego komputera, systemu przed infekcjami, czyli AV, ale w ilu % może w 001%.

To nie znaczy że jak nie posiadasz programu AV ro zaraz dostaniesz jakąś infekcję.

Zainteresuj się jeszcze tym programem do kopii zapasowej, ma algorytm 1024 bitowy.

mawej ,

Silne hasło + plik z autoryzacją dostępu (inaczej mówiąc klucz) + dobry algorytm szyfrowania = bezpieczeństwo

Dobry programik na hasełko, który szyfruje dany folder ważnych danych…

Dziękuje za takie zainteresowanie i chyba jednak zdecyduje się na tego TrueCrypta.

A tak poza tym to hasło będzie działać na wszystkich systemach?

Z tego co wiem - kompatybilność zapewni system plików “FAT” wybrany podczas formatowania

No wiem, ale tam są pliki ponad 4 GB

A czy truecryptem 6.0, mozna bezpiecznie zaszyfrowac dyski ustawione na Raid0?

jeżeli nie, jaki program sobie poradzi, i czy wogole ma to znaczenie czy raid czy nie?

News: [05.07.2008] 8)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … eCrypt+6.0