TrueCrypt i ukrycie pozostałości partycji

zaszyfrowalem sobie partycje truecryptem i wszystko dziala poprawnie, moge zamontowac odmontowac i z niej korzystac. problem, a dokladniej pytanie mam jak usunac z listy w moim komputerze pozostalosci po dysku, ktory zostal zaszyfrowany.

chodzi o to, ze zaszyfrowalem sobie partycje “D” i teraz na jej miejscu w “Moim Kmputerze” jest normalnie wizerunek dysku “D” tylko, ze jego rozmiar wynosi 0 a po probie wejscia trzeba go od razu formatowac. Jezeli zamontuje zaszyfrowany dysk (wczesniejsze “D”), To mam i zamontowany dysk i pozostalosci po “D”. Co trzeba jeszcze zrobic, aby mozna było pozbyć się tej pozostałości ?

Teraz dysku nie ukryjesz, jest taka opcja podczas tworzenia woluminu. Zerknij na http://www.truecrypt.org

tylko, ze ja nie chce/nie chodzi mi o ukryta partycje zrobiona truecryptem, tylko chcialbym pozbyc sie pozostalosci z listy w moim komputerze… a gdzie mniej wiecej jest taka opcja ?

Nie wiem jaki system, ale w XP to panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/magazyn/zarządzanie dyskami, i tam prawym na partycję, zmień literę dysku i ścieżki i sobie usuwasz literę.

Musisz wyłączyć widok nośnika w systemie, bo system widzi nośnik jako podłączony ale nie rozpoznaje systemu plików dlatego każe go formatować.

Mylisz pojęcia, ukryta partycja to partycja, która jest tworzona wewnątrz partycji szyfrowanej i jest “widziana” jako puste miejsce w zewnętrznej partycji co sprawia, że partycja taka jest niemożliwa do wykrycia i nikt nie jest w stanie udowodnić jej istnienia, ponieważ dopóki się jej nie zamontuje ona “nie istnieje” i nie da się jej wykryć. Szyfrowana partycja ukryta ukryta jest wewnątrz szyfrowanej partycji a nie ukryta w sensie jako niewidoczny nośnik przez system.

Pozdrawiam!