TrueCrypt, możliwe podłączenie partycji na tą samą literę?

Witam serdecznie, właśnie uczę się obsługi programu TrueCrypt, no i już trochę poznałem się na nim. Oczywiście zrobiłem sobie kopie zapasową danych z tej partycji na której próbuję :slight_smile:

Chciałem zadać dwa pytania:

  1. Po zaszyfrowaniu np. partycji D, aby się do niej muszę podłączyć ją do nowego wolumenu. Jednak podłączony wolumen ma inną literę a co za tym idzie, nie uruchomię żadnego zainstalowanego programu/gry z tej partycji. Czy jest jakiś sposób, aby tak podejrzeć zaszyfrowaną partycję, żeby miała taką samą literę, w tym przypadku D?

  2. O tym już się przekonałem, ale zapytam dla pewności, bo może się mylę. Otóż czy można odszyfrować “na stałe” partycję zaszyfrowaną, ale nie systemową. Bo w programie znalazłem tylko opcję, że z systemową tak można zrobi, ale może z inną też?

No bo tak żeby ją odszyfrować, to muszę podłączyć do tego innego wolumenu, przekopiować gdzieś wszystkie dane, odłączyć partycję i sformatować ją hehe.

sprawdź tutaj

wrzucam jeszcze jeden link ponieważ powyższy z forum-laptopy jest czasowo

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/truecrypt5/strona6.php

Cóż, dziękuję, ale nie o to mi chodzi. Przeczytaj moje pytania :wink:

Edit:

Przepraszam, nie zauważyłem, że są dostępne inne strony w poradniku. Zatem problem wydaje się być rozwiązany :). Jest tam tyle informacji i to bardzo ładnie opisanych, że spokojnie nauczysz się obsługi programu.

Jednak może być tam ociupinkę niedociągnięć, ponieważ artykuł oparty jest na starej wersji programu, ale nie odbiega ona bardzo od najnowszej.

Dopatrzyłem się jednego błędu, a mianowicie ta jest napisane, że aby zaszyfrować partycję to trzeba ją sformatować. Otóż nie prawda, ja już szyfrowałem partycję i nie trzeba było formatować danych. Widocznie starsza wersja tego wymagała.