Truecrypt nieudany pretest

Witam. Postanowiłem zaszyfrować sobie cały dysk truecryptem 7.1a . Niestety, utknąłem w jednym punkcie. Gdy następuje pretest i uruchamia się ponownie komputer, wpisuję poprawne hasło i loguję się ponownie do systemu. Wtedy wyskakuje okienko z napisami w stylu “truecrypt system encryption pretest failed” i mam do wyboru albo ponownie przeprowadzić pretest albo anulować szyfrowanie. Gdy wybiorę opcję pierwszą, po ponownym uruchomieniu się systemu, pojawia się takie same okienko. Mój system to windows 7 home premium. Pomóżcie mi. W internecie nie mogę nic znaleźć na ten temat.

Głupie pytanie ale wolę się upewnić:

Rozumiem, że hasło, które wpisujesz jest poprawne i komputer normalnie się uruchamia ?

Nie klikasz przypadkiem klawisza ESC ?

Szyfrowałem swoje laptopa wczoraj i wszystko zadziałało bez problemów.

Tak, hasło jest poprawne. Dla pewności raz próbowałem wpisać złe hasło i pisało “password incorrect”.

Nie wiem, czy to istotne, ale mam dysk podzielony na partycje. Jedna ma ok. 15gb i znajduje się na niej system. Druga natomiast ma ok.220gb.

Komputer, który próbujesz zaszyfrować to nie jest przypadkiem laptop od HP ?

Osoby, które miały taki sam problem piszą, że u nich pomogło usunięcie partycji Recovery. Jeżeli chcesz tego spróbować to sugeruję wykonanie kopii zapasowej tej partycji.

Od siebie zapytam jeszcze czy podczas konfigurowania szyfrowania wybierasz w kreatorze szyfrowanie “Host Protected Area” ?

Ja u siebie za pierwszy razem zaszyfrowałem partycję Recovery a potem ją usunąłem i wgrałem czystego Windowsa.

Niestety nie. Mój laptop to acer aspire 5730zg.

Nie wydaje mi się, abym posiadał taką partycję. Formatowałem dysk według tej instrukcji wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html .

Próbowałem szyfrować i nie szyfrować. Zawsze kończyło się to tak samo. Zmarnowałem przez to już kilka płyt. Tak przy okazji to można wykonać szyfrowanie dysku bez konieczności wypalania rescue disk?

http://superuser.com/questions/93486/tr … -dvd-drive

Da się i bez płyty.

Niestety nie mam już pomysłów na twój problem z TrueCryptem. Być może aktualizacji BIOSu by pomogła jednak możesz przy tym uwalić całego laptopa. Może zamiast TC użyj Windows BitLocker ?

A BitLocker jest w windows 7 home premium? Bo mi się wydaje, że nie.

Niestety nie ma :smiley: