Truecrypt - szyfrowanie partycji systemowej z kluczem na usb

Witam. Jak w programie Truecrypt zaszyfrować partycję systemową? Jest tam opcja aby takową partycję zaszyfrować. Czy jeżeli używając tej opcji wpiszę hasło i użyję plików kluczowych to czy przy starcie kompa z podpiętym pendrivem TC sam wczyta pendrive’a czy bedę musiał wpisać hasło?

Program wykona całą operację. Musisz mieć w tym celu stworzoną osobną partycją, którą Truecrypt sformatuje i zaszyfruje, następnie przekopiuje system na tę nową partycję, ze starej będziesz mógł usunąć system. Truecrypt zaszyfruje również bootloader, przed uruchomieniem systemu będziesz musiał wpisać hasło. Będziesz musiał wykonać również płytkę odzyskiwania z bootloaderem przygotowanym przez Truecrypt, w razie problemów, partycję odszyfrujesz z nagranej płyty.

Jesteś pewny, że trzeba mieć dodatkową partycję?

Mam cały dysk zaszyfrowany za pomocą Truecrypt (co prawda bez plików kluczowych ale to w tej sytuacji nic nie zmienia) i nic takiego nie musiałem robić.

Całe szyfrowanie odbywa się “w locie”, nie ma jakiegoś kopiowania systemu/danych z partycji na partycję, co już jest samo w sobie bezsensowne (a co jeśli nie mam miejsca na dysku na dodatkową partycję?)

Zastanawiam się skąd u Ciebie ten pomysł… proszę, zapoznaj się zasadą działania tego programu…

szwabek998 , w sieci jest bardzo dużo poradników jak posługiwać się tym programem, poczytaj zanim coś zrobisz bo możesz bezpowrotnie stracić dane.

http://www.dobreprogramy.pl/GBM/Moj-prz … 39139.html

http://www.dobreprogramy.pl/GBM/Moj-prz … 39408.html

http://www.dobreprogramy.pl/GBM/TrueCry … 31420.html

Pomieszało mi się z szyfrowaniem na partycję ukrytą :wink:

Spokojnie, ja wiem jak działa ten program, używam go na co dzień.