TrueCrypt - win7 odmawia dostępu

Widzę, że nigdzie w sieci nie ma opisanego mojego problemu, dlatego pytam tu. Chciałam utworzyć nieduży, zaszyfrowany wolumen TrueCryptem 7.1a, ale wywala mi błąd przy formatowaniu:

 

 

Robię to z konta z prawami administratorskimi. W zaawansowanych ustawieniach zabezpieczeń jestem niby właścicielem komputera (zamiast TrustedInstaller). Ale przy ustawianiu uprawnień dla pełnej kontroli wciąż wywala mi błąd, że nie można nadać:

 

 

Daję kontynuuj, to pojawia się kolejny komunikat. I tak w kółko. W końcu nawet jak wszystko jest zaznaczone w opcjach na “zezwalaj”, to mam nadal ograniczone prawa :confused: Windows jest oryginalny, partycję mam tylko jedną C: Z prawami dostępu na drugim kompie też zawsze były problemy (oryginalny win7 również), ale na razie nie próbowałam bawić się na nim z TrueCryptem, bo mam zbyt dużo cennych danych w razie, gdyby coś poszło nie tak (dopiero zaczynam zabawę z tym programem).

 

Czy ktoś wie, jak rozwiązać ten problem?

Byłabym wdzięczna.

 

Pozdrawiam.

Możesz ustawić w kontroli konta użytkownika “nie powiadamiaj nigdy” i wtedy będzie ochrona konta wyłączona.(nie polecam)

Nie wiem czy chcesz zrobić tylko szyfrowany kontener czy zaszyfrować partycję C.

No właśnie nie chciałam szyfrować całej partycji, a tylko kontener.

Ok, jakoś dało radę, ale dawno tak się nie nakombinowałam XD

Uważaj tylko z tym szyfrowaniem, wiele niedoświadczonych użytkowników tak zaszyfrowało, że nie mogą później się dostać do tych danych.