Trwa uruchamianie systemu windows czarny ekran

(Gut Mateusz96) #1

Witam

Mam problem, chciałem zainstalować Windows 7 64 bit Home Premium. Rozpocząłem instalację, wcześniej zmieniłem ustawienia bootowania w biosie na DVD i wszystko szło całkiem normalnie i dobrze, ale gdy zakończył się pierwszy etap instalacji i pierwszy raz uruchamiał się ponownie windows pisze Trwa uruchamianie systemu windows i to jest okej ale po tym następuje czarny ekran i monitor wyświetla komunikat no signal i później tak jakby komputer nie wysyła sygnału do monitora i tak jakby wchodził w jakąś hibernacje czy coś takiego. Gdy próbuje uruchomić w trybie awaryjnym ładuje się do pewnego momentu, a później wyskakuje komunikat, że "System Windows nie mógł dokończyć instalacji w trybie awaryjnym. Aby dokończyć instalację systemu uruchom ponownie komputer", a gdy próbuje włączyć ostatnią dobrą konfiguracje cały czas się ładuje na dole, ale nic się nie dzieje. Przed formatem był zainstalowany linux ubuntu i Windows Ultimate 32 bit. Procesor Pentium ® Dual-Core CPU E5200 @ 2.50 Gh, płyta główna Asus P5B Premium, nie wiem może jest coś w biosie źle ustawione ale nie mam pojęcia co może być źle bo przywracałem do fabrycznych ustawień później, licząc że to coś da. Powodem tego mogą być złe ustawienia w BIOS karty graficznej? Może ktoś wie jak taki problem rozwiązać? Z góry wielkie dzięki za pomoc.

(Dimatheus) #2

Hej,

• Jakim złączem masz podłączony monitor do karty graficznej?
  • Jaką posiadasz kartę graficzną - czy nie jest w niej wymagane dodatkowe zasilanie?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

(Gut Mateusz96) #3

Karta to: ati radeon hd4800, na dysku przy partycjonowaniu miałem też rozszerzoną partyjcę 16 GB, której nie mogłem usunąć i na nowo przydzielić miejsce. Kabel jest DVI-D