Trwała mysz komputerowa

(juh) #1

Na początku nadmienię że odkąd żyję nigdy nie miałem problemu ze sprzętem elektronicznym ale przy myszkach komputerowych jest z goła inaczej. Kupiłem 2 lata temu mysz Logitech VX Nano i po skończonej gwarancji wysiadł lewy przycisk myszy. Pomyślałem że teraz kupię coś lepszego z wyższej półki dla graczy. Zakupiłem Razer Lachesis i nie minął rok a tu pojawił się dwuklik na lewym przycisku myszy. Mysz na gwarancji i oddam ją do serwisu ale niestety muszę mieć jakąś mysz na chwilę obecną a może i dłużej więc chcę się Was poradzić co kupić by posłużyła przez kilka lat. Nie jestem graczem, myszy używam do programów CAD ale moje wymagania są takie że mysz musi być większa od VX Nano (przyzwyczajenie z Lachesis na której pracowało mi się niebiańsko) a kwota za jaką chcę kupić to mniej więcej cena nowego Razer Lachesis.

(kamil_w) #2

Faktycznie w VX Nano po jakimś czasie jeden z przycisków wysiadał. Przeważnie był to przycisk lewy (chyba, że osoba korzystająca z myszki jest leworęczna - wtedy to mógł być przycisk prawy). Podobno problem został rozwiązany w nowej generacji myszek Logitech'a, ale nie dam sobie za to ręki uciąć. Miałem jakiś czas temu VX Nano i właśnie przycisk zaczął szwankować. Później miałem M705 Marathon (dostałem w ramach wymiany gwarancyjnej) i było z tą myszką po jakimś czasie dokładnie to samo. Teraz znów kupiłem VX Nano, bo jest to mysz, która najbardziej mi pasuje. Jestem leworęczny, a teraz 99% myszek jest profilowanych na prawą rękę (sic!). Póki co działa i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Co do pracy w programach CADowskich - do takich zadań wykorzystuję tablet Wacom Bamboo Touch & Pen i spisuje się rewelacyjnie.