Tryb ahci, windows 7, dziwny przypadek

Witam, zakupiłem nowy komputer a wraz z nim windowsa 7 professional 64bit

w bisoie zamiast ide ustawilem ahci (w miejscach) gsata e sata i cos jeszcze chyba sata controller, i moj problem polega na tym iz gdy jest wlaczony tryb ahci po wladowaniu biosu i porzed pokazaniem sie trwa uruchamianie systemu windows wyskakuje napis loading windows system czy jakos tak, dokladnie nie pamietam i pokazują się kropki tak z 20 kropek moze, i po tym dopiero uruchamia sie system, chciałem zapytac czy tak ma byc i czy wszystko wporzadku czy powinno odrazu ladowac system

aha jeszcze po screenie z biosu wyskakuje cos tam ahci i skanuje jakies porty i na koncu pisze bios sucessfully instaled

pozdrawiam

Też tak miałem ale po wgraniu nowego biosa pod moją płytę gigabyte tj. F7K te kropki wczytują się od razu i nie ma problemu. Wcześniejsze biosy powodowały właśnie to, że kropki leciały i dopiero po jakimś czasie działał rozruch windowsa.

no narazie wgrany mam najnowszy bios moja plyta to ga-z68x-ud4-b3

hmm a tez masz wlonczone te 3 opcje ahci wszedzie ?

Ja mam 2 opcje, czyli tryb ahci/ide oraz native sata controler. Native sata controler mam wyłączone i włączone mam tylko ahci.

zawsze powinien sytem być jnstalowany w trybie ahaci lup idea czy uciebie tak było ja ma zaistalowany system w trybie ahaci plus sterownik i niemam żadnych broblemów windows 7 ultimate 64 bit chociaż mam bios 2009 roku płyta to P5Q-PRO bios nieaktualiżowany spytaj się w sklepie o instalacie systemu w jakim trybie była