Tryb awaryjny

Witam chiałbym sie dowiedzieć jakie są ograniczenia w stosunku do trybu normalnego jak oceniacie tryb nurmalny windowsa a tryb awaryjny czym się rózni jakie ma ograniczenia.

I chciałbym się dowiedzieć jak wykonać taki skrót za pomocą którego mozna poprawnie wyłonczyc komputer mam xp windowsa.

Tryb awaryjny

Skróty klawiszowe XP

W kilka sekund masz tonę informacji na powyższe tematy…

wyłączanie komputera to 3 klik-klik, ale…

wystarczy utworzyć na pulpicie skrót do “shutdown.exe”, który to zwykle jest w folderze “C:\Windows\System32” z opcjami, np:

  1. “C:\Windows\System32\shutdown.exe -s -f”

—brutalne zamknięcie;)

  1. “C:\Windows\System32\shutdown.exe -s -t 10”

—zamknięcie po 10 sek.

  1. “C:\Windows\System32\shutdown.exe -s”

—zamknięcie

itd. itp.

Potem we właściwościach skrótu przypisać mu jakąś kombinację, np. Ctrl+Shift+Q i już

nie rozumiem no dałem skrót ale jak gdzie wpisać te s albo f czy coś

Prawym właściwości -> element docelowy :slight_smile:

Chodzi mi o to gdzie bo już tą skrór stworzyłem no i ciskam na niego i nic mówiłeś by dodać -S -F ale gdzie to wpisać i jak ma to wyglądać by dzaiałało.

np. Skype “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe -s -t 10” :slight_smile:

(wyłączenie po 10sek.)

no ale tam wyzej kazaone mi utworzyc skrót no zrobiłem i co do jego nazwy np jak sie kończy na exe.dać spcaje po tym i wpisać np -s_-t_10 i tak to mam wygladać

Prawym na pulpit/utwórz skrót wpisujesz “shutdown -s”(bez cudzysłowia)/dalej i zakończ :wink: .możesz również użyć innych skrótów np:“shutdown -s -f”,shutdown -s -t 10 itp pełną liste otrzymasz po wpisaniu shutdown w wiersz poleceń.

tam gdzie zaznaczyłem na czerwono ma być napisane:

"C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe -s -t 10" (na przykładzie Skype) :slight_smile:

snapshot3cr.th.png