Tryb awaryjny!

Nie wiem co się dzieje próbowałem wejść w tryb awaryjny i nie mogę!

T.z. wchodzę otwieram zaznaczam tryb awaryjny i dochodzę do momentu gdzie jest czarny ekran a w górnym lewym rogu miga kursor i koniec.

Można tak czekać do … wiadomo czego i nic. Może ktoś wie co się dzieje?

Pozdrawiam.

jaki system?

WIN XP Prof. Wcześniej nie miałem tego problemu ale wczoraj zainstalowałem Kerio Personal Firewall 4.01.2 i może mam coś nie tak ustawione.

Miga ci z lewej stronki taka stopka _

To jest to samo tylko inaczej przedstawione ładowanie systemu :wink:

Trzeba czekać … Normalnie system ci pokazuje Ładowanie sys wind itp.

A w awaryjnym w taki sposób Ci ładuje :wink:

Może masz dużą fragmentację dysku.

Będzie to wtedy chwilę trwało :slight_smile:

Nie wydaje mi sie,aby kolega nie czekał wystarczającą ilość czasu.

Ja tylko zasugerowałem :wink:

Raq chyba masz rację diskeeper w niezawodności pokazuje mi “Pilk stronicowy uległ fragmentacji. Zalecane uruchomienie FRAG SHIELD by rozszerzyć plik stronicowy”. Defragmentacje przeprowadziłem ale ten komunikat dalej się wyświetla. Nie wiem o co chodzi z tym Frag Shield proszę pomocy!

Jak nic zabotuj z płyty XP komp i tryby naprawy.

Spróbuj chkdsk /f i sfc /scannow i naprawa R.

znak zachęty

A ja mam wrażenie, że zupełnie niepotrzebnie zawracasz sobie głowę tym Frag Shield! :slight_smile:

Jest to mówiąc najprościej ochrona przed tym, by pliki systemowe nie ulegały nadmiernej fragmentacji, czyli porozrzucaniu po całym systemie - bo wtedy załadowanie procesów systemowych trwa niemiłosiernie długo.

Jest to opcja dodana zresztą dopiero w najnowszej wersji Diskeepera.

Zwróć jednak uwagę, że nie każdy bawi się najnowszym Diskeeperem, a więc i funkcja FRAG SHIELD jest mu obca - i wyciągnij z tego info inną, bardzo ważną informację. Zwróć uwagę na hasełko pt. plik stronicowy , zw. inaczej plikiem wymiany! 8)

Bo głównie o ten plik chodzi i jak wynika z komunikatu uległ on nadmiernej fragmentacji!

Wypada więc zadbać o jego poprawne skonfigurowanie, a następnie odpowiednie zdefragmentowanie tegoż pliku.

Jak to zrobić poczytaj w tym temacie: :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … sc&start=0

:shock: :shock: :shock:

Znak zachęty - to ciąg znaków w trybie DOS będący głównie zapisem ścieżki, po którym można wpisywać komendy z klawiatury

np. C:\>