Tryb Windows Xp- mini demonstracja

Jakiś czas temu MS udostępnił do pobrania wersję beta Windows Virtual PC i Windows Xp Mode… coś mnie dzisiaj wzięło i postanowiłem to przetestować… przy okazji nagrałem krótki filmik, który pokazuje zastosowanie trybu Windows Xp. Nie miałem pomysłu jaki program przetestować, bo i tak większość staroci działała… w końcu zassałem jakieś stare gg, a konkretnie 4,9x i na nim pokazałem dostosowanie Windows Xp mode… jak już opublikowałem film okazało się, że nawet ono działa pod moim systemem, ale to taki drobny szczegół… Film, który znajdziecie poniżej prezentuje działanie tytułowej opcji. Koniecznie oglądajcie w HQ, bo w standardowej jakości za dużo nie zobaczycie.

Film:

http://www.youtube.com/watch?v=P_Rr4lHENhY

Dzięki za mini-demonstrację, co do samego XP-Mode funkcja sama w sobie dość ciekawa jednak czy będzie ona przydatna czas pokaże.

przydatna na 100% będzie bo już widać ze nie można zainstalować kilku kluczowych akurat dla mnie programów, np. produktów Symantec

Kuhar, a miałbyś może możliwość przetestować czy działa nero 6, jakiś odtwarzacz np. allplayer v.2.4 lub stare powerdvd5, albo czy się chociaż orientujesz, czy coś będzie działać? Pytam, bo używam, a nie uśmiecha mi się przesiadka na nowe wersje (po co tam tyle tego dziadostwa napchali :-x )

no wiesz… zawsze można używać innych programów… ale po południu dzisiaj przetestuje te, które podałeś…

tylko, że programów do nagrywania nie sprawdzę, bo po pierwsze jak je dobrze przetestować, to trzeba coś nagrać, a jest przecież świetny darmowy ashampoo burning studio 2009, więc po co zajmować się starym nero 6…

Ok dzięki :). Jeśli to nie problem to napisz może na forum jakie programy testowałeś (nie tylko te o które ja proszę) i jak działały to może ktoś jeszcze z tego skorzysta. Co do nero 6 hmm wiem, że są alternatywy np ten ashampoo czy CDburnerXP, albo zwykły alcohol (52%, ale lepsze to niż o suchym pysku… :D), a mimo to wole nero pewnie przez stare przyzwyczajenia(ah te nawyki… jak ciężko je zmienić :P)

A więc tak… nagrałem test 2 z programami jakie podałeś, ale przy wgrywaniu na youtube zorientowałem się, że tylko do połowy się nagrało, a oryginalne nagranie już skasowałem… opiszę więc to to tutaj…

nero 6 - normalnie przy windowsie wypluwa mi się, że nie działa na 64 bitowym systemie, pod Xp-Mode działa, ale kiedy chciałem coś nagrać poprosiło o klucz, którego oczywiście ie posiadam, więc nie mogłem do końca przetestować…

powerdvd 5 - działa dobrze na windowsie, więc nie testowałem pod xp-mode

allplayer 2.4 - działa ok, tylko schemat kolorów zmienia się na klasyczny windows 7… na xp-mode działa oki, bo kolory są w systemie przynajmniej normalnie…

Jak chcecie, abym w kolejnym teście przetestował jakieś programy to po prostu napiszcie… ogólnie 99% programów z visty działa na sevenie…

Ok dzięki :). Jeśli będę w ogóle przechodził na 7-kę to sam będę podobne testy robił, a jeśli mi się nie spodoba to po prostu wrócę do XP i tyle. Ale do tego mam jeszcze dobre pół roku zanim wydadzą finalną wersję, jak nie dłużej.

Testowałem na XP Mode ostatnio nowy build GG który normalnie na Sevenie zawiesza się, na XP mode pięknie chodzi.