Trzaskająca karta muzyczna

Mam karte muzyczną SB Audigy Player i przy odtwarzaniu muzyki lub przy jej nagrywaniu pojawiaja sie trzaski, ale tylko wtedy gdy jestem połączony z internetem Jest to strasznie irytujące. Zmieniałem stery i nic. Może coś z przerywaniem… Jak to sprawdzić??? A może jest inne wyjście z tej sytuacji?? Z góry dziękuje za wszelkie sugestie. Pozdrawiam! :slight_smile:

Jakieś konflikty sprzętowe?

Interferencja elektromagnetyczna?

Spróbuj przenieść kartę do innego gniazda rozszerzeń, możliwie daleko od innych kart.

A przez co łączysz się z internetem.

Jak płyta na VIA odwiedz strone producenta SB i VIA może jest jakaś poprawka.

Interferencja… no nie wiem… może jaśniej. Fakt, ze miedzy komputerem mam rozstawione głośniki HI-FI, ale żeby od razu one wpływały na karte… A konfliktów raczej nie mam. Mam Win XP Pro i chyba powienien mi coś “powiedzieć” w przypadku jakiegoś kofliktu.

Łacze się przez modem Alcatel Speed Touch 330 na neostradzie.

Przenieś głośniki jak najdalej monitora. Głosniki mogą wychwytywać szum elektromagnetyczny monitora.

Nie bez kozery spytałem o płyte na VIA bo gdzieś w necie widziałem poprawke na ten problem.

Odłaczyłem głośniki i wynioslem je do innego pokoju. Niestety trzaski są nadal. Jak juz napisałem trzaski są tylko przy obecności w siec i. , może urządzenia (modem na USB i karta) maja te same przerywania. tylko jak to sprawdzić i ewent. jak zmienic.

Znajdujesz w menedżerze urządzeń, urządzenia które moga ewentualnie powodowac konflikt. Dajesz prawym przyciskiem myszki na takie urządzenia, następnie wybierasz właściwości, następnie zasoby i sprawdzasz czy nie ma konfliktu.

zobacz z jakich IRQ, korzysta karta muzyczna i sprawdz

czy jakis inny element niedzieli go wlasnie z karta z muzyczna

np. programem EVEREST Home Edition v1.51

http://www.lavalys.com/products/downloa … n&pageid=3

ustawiasz karcie muzycznej odzielne IRQ - przerwanie /INNE/

bez wspoldzielenia jej np. z karta sieciowa

powinno to byc w zakladce PNP/PCI Configuration ,lub cos na

podobie tego

PCI Slot 1-4… IRQ - zamiast Auto dajesz

konkretne przerwanie

chyba nie ma czegos takiego… :slight_smile:

Znalazłem coś takiego: Moja karta ma wbudowany kontroler IEEE 1394 i ma IRQ 10, a Uniwersalny kontroler hosta Intel 82371AB/EB PCI do USB (to było przy USB) również ma IRQ 10 (USB wykorzystuje mój modem… :))

Wrzuć do gogli i poczytaj ciekawie piszą:

karta SB trzaski

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Z kartami SB zawsze był problem, nie pomagała zmiana slotów PCI choć najlepiej pracują na 4 licząc od AGP.zmiana sterowników na nowsze i poprawki w przypadku VIA działały nie na wszystkie.

Myśle że zależy to od płyty głównej i chipów nią sterujących.

Najmniej problemów było jak karta była w 4 slocie PCI i system wgrywało się na nowo, po resecie biosu i formatowaniu partycji systemowej.

SB tak mają.

Kamcia, może to cos Ci powie… :slight_smile:

DMA 02 Nieokreślone Standardowy kontroler stacji dyskietek

DMA 04 Nieokreślone Kontroler DMA

IRQ 00 Wyłączne Czasomierz systemowy

IRQ 01 Nieokreślone Klawiatura rozszerzona PC/AT PS/2 (101/102 klawisze)

IRQ 03 Wyłączne Port komunikacyjny (COM2)

IRQ 04 Wyłączne Port komunikacyjny (COM1)

IRQ 06 Wyłączne Standardowy kontroler stacji dyskietek

IRQ 08 Wyłączne Zegar systemowy CMOS/czasu rzeczywistego

IRQ 10 Dzielone Uniwersalny kontroler hosta Intel 82371AB/EB PCI do USB

IRQ 10 Dzielone Kontroler hosta IEEE 1394 zgodny z OHCI

IRQ 11 Dzielone RAGE 128

IRQ 12 Dzielone Creative SB Audigy

IRQ 13 Wyłączne Procesor numeryczny

IRQ 14 Wyłączne Podstawowy kanał IDE

IRQ 15 Wyłączne Pomocniczy kanał IDE

Cytowane z: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_89490.html

Sygnał generowany przez kartę dźwiękową jest bardzo złej jakości. Ciągle słychać w głośnikach trzaski i dziwne odgłosy. Co może być tego przyczyną?

Komputer jest bardzo mocnym źródłem zakłóceń elektromagnetycznych i może zakłócać pracę innych urządzeń elektronicznych. W tym przypadku prawdopodobną przyczyną powstawania trzasków w sygnale odtwarzanym przez kartę dźwiękową może być pole eletromagnetyczne generowane przez kartę graficzną lub sygnały płynące przez taśmy łączące dysk i stację dyskietek z płytą główną. W miarę możliwości kartę dźwiękową powinniśmy instalować w ostatnim złączu PCI (najniżej położonym), z dala od kabli sygnałowych i karty graficznej.

Jeżeli problem dotyczy płyty głównej ze starszym chipsetem VIA, proponujemy zainstalować łatę programową VIA PCI Latency Patch, która często rozwiązuje problemy z trzaskami, zniekształconym dźwiękiem czy zawieszającym się komputerem podczas odtwarzania dźwięku. Czasami pomaga również zwiększenie wartości w opcji PCI Latency w BIOS-ie płyty lub wgranie do Windows 2000 lub XP najnowszego pakietu poprawek Service Pack i sterowników VIA 4in1.

Gdy dźwięk odtwarzany przez kartę jest mocno zniekształcony (nie słychać trzasków, ale charakterystyczne charczenie w głośnikach), należy sprawdzić, czy poziom głośności nie jest ustawiony na maksimum. Przy takim ustawieniu wyjście liniowe audio w niektórych kartach dźwiękowych jest po prostu przesterowane. W tym przypadku należy przesunąć suwak regulacji natężenia dźwięku do około 50-60% skali.

Dzieki za tę wskazówkę Sebstian. Mam pytanie. Jak zminić smemu wartość IRQ dla jakiegoś urządzenia. Uważam, że to rozwiąże mój problem. Jednak nie wiem jak to sie robi. Może ktoś mi podpowie. Nie chce dzielonych IRQ! !!

IRQ 12 Dzielone Creative SB Audigy

widzisz masz niemiec dzielone z czyms to przerwanie ma same byc tylko

dla karty muzycznej --w tym jest problem–

a to co podalam jest w BIOSIE na bank tam masz ustawianie przerwan IRQ AUTO i recznie ,a ze masz inna nazwe w twoim BIOSIE to sobie poszukaj napisalam ci co masz; powinnes znalezc

przerwania kart PCI

i znajdz czy czasami z 12 IRQ niekorzyta twoja karta sieciowa bo zapewnie tak masz jesli konfilkt ci sie robi gdy dzialasz na necie

i jest taka zasada ze karta muzyczna czy modem ,karta sieciowa powinny miec wlasne przerwanie nie dzielic je z innym urzadzeniem

bo czesto tak bywa ze gra chodzi szybko, bardzo plynnie bez glosu np.

a po wlaczeniu karty muzyczniej zaczynaja sie schody i gwaltownie spada

wydajnosc

Znalazłem to w biosie! Mam ustawione na ręcznie. Zmieniłem IRQ 12 na coś tam ISA… (mam jeszcze takie porty :oops: ) no i komp mi zmienił IRQ karty na 5 i znów z czyms tam dzieli. Ja nie mam karty sieciowej tylko modem pod usb…

Ja mam takie probelmy gdy np. włączę muzykę defragmentację itp. … Po prostu jak przeciążę procka …

Czy nasz założone filtry na telefony w związku z podłączeniem netu?

oczywiście że mam złaożone filtry. Są niezbędne. A wpływają one na kartę??

Wydaje mi się,że filtrują zakłócenia w obie strony.