Trzaskające mp3

Podpinam komputer pod wiezę. Ostatnio albo pojawił mi sie problem trzaskających mp3, albo wcześniej go nie zauwazałem… Niezaleznie od tewgo, czy mp3 jest ściągnięta z neta, czy zrippowane z oryginalenej płyty audio… większosc z nich trzaska kilka/kilkanaście razy w ciągu trwania… przekonwertowałem jedną wybitną do WAVE i nic to nie dało. Wieża pod która podpinam kompa odtwarza mp3. Nagrałem jedna trzaskającą mp3 na płytkę CD-RW i najpierw sprawdziłem w CD_ROmie to tak samo trzaskała, a włożyłem ją do wieży i 0 trzasku… podłączyłem pod kompa też zwykłę głośniki (2.0) i efekt trzaskającyh mp3 jest taki sam… I traz nie wiem w czym tkwi problem

  • czy w samych mp3 (ale czemu trzeszczą nawet te osobiście przeze mnie rippowane oryginalne płyty i czemu trzasków jest aż tak dużo?)

  • czy może coś się zwaliło z kartą dźwiękową (mam zintegrowaną)

  • czy też moze ma na to wpływ system operacyjny (dopiero niedawno zainstalowałem XP Prof)

Czy ktoś sie kiedys spotkał z czyms podobnym? Bardzo prosze o pomoc. To jest do tego stopnia denerwujące, że ostatnio coraz mniej słucham muzy, a jestem melomanem :frowning:

tu podaję przykład: http://rapidshare.com/files/23677044/04 … o.mp3.html … najbardziej mnie irytuje miejsce pomiędzy 4:30 i 4:50… czy ktoś w ogóle słyszy tam jakieś trzaski?

U mnie odtwarza bez problemu - brak trzasków - WinAmp, foobar2000.

Przeinstaluj sterownik karty dźwiękowej (może jeszcze DirectX).

Kiedyś u znajomego wystąpiła podobna sytuacja - pomogła reinstalacja sterownika.

Albo sprawdź też fizyczną instalację:

kable, styki, czy wszystko jest dobrze popodpinane, czy kable nie są uszkodzone, czy nie ma w ich okolicy jakiś czynników które mogłyby powodować zakłócenia.

Przywróc ustawienia sterowników karty dźwiękowej do domyślnych.