Trzaski subwoofer-a w laptopie zależne od systemu

Witam

Posiadam laptopa Acer Aspire 6930G i mam problemy z subwoofer-em.

Karta dźwiękowa jaką posiadam (wpis z programu Everest):

102799c0d82b4ccem.jpg

Opis problemu:

Posiadam Win7 i od jego instalacji pojawiły się trzaski subwoofer-a tak jakby nie mógł już wydolić, na Win XP nie było takich problemów - wszystko działało. Teraz jak zainstaluje XP również wszystko działa. Posiadam najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej ze strony Acera, nie mam ustawionych żadnych środowisk w panelu Realtek-a oraz nie mam ustawionych, żadnych dodatkowych wzmocnień - dokładnie tak samo jak na XP.

Aktualnie mam go całkowicie wyciszonego - jak pogłośnię to działa dobrze 5~10 minut (na różnym wykorzystaniu) i nie ważne czy jest mocne czy słabe natężenie zawsze zaczyna trzeszczeć.

Proszę o pomoc

Też miałem coś podobnego z trzaskami, tyle że w 5739G. Z tego co pamiętam co mogło mieć coś wspólnego ze sterownikami, nie pamiętam już które chodziły mi poprawnie, czy te z płytki czy ze strony.

PS Windows x64 czy x86 ? Bo na początku miałem x64 potem x86 i w sumie nie jestem pewny czy to o wersję systemu nie chodziło.

PS2 Wybacz, że konkretów nie pamiętam ale dawno to już było :stuck_out_tongue:

Trzeba pobrać sterowniki ze strony realteka tez ze strony producenta laptopa nie zawsze są najnowsze

http://www.realtek.com/downloads/downlo … Down=false