Trzaski w Winampie

Przy odtwarzaniu muzyki w Winampie słyszę ciche trzaski lub przerywanie. Przy cichym odtwarzaniu prawie tego nie słychać ale przy głośnej muzyce jednak to przeszkadza.

A masz instalowane jakieś programy polepszające dźwięk itp? Czy jak wyłączysz equalizer (te słupki do ustawiania dźwięku) to też masz trzaski? I na koniec czy to tylko na Winamp’ie?

Sprawdziłam i jednak nie tylko w Winapie tak się dzieje, w i nnych odtwarzaczach też.

Złączono Posta : 25.04.2007 (Sro) 14:37

A co do tych programów to nic nie instalowałam. Jak mam wyłączyć te słupki w equalizerze?

po lewej stronie jest " ON" i " AUTO"

przyciśnij ON żeby był czarny kwadracik a nie zielony koło napisu. (ale to wszystko w klasycznej skórce :P)

PS. Spróbuj poruszać (wyciągnij i włóż ponownie) kablami od Audio przy kompie.

Musisz pokombinować w eQualizerze, tak jak napisał matfeusz.

A jak grasz albo robisz cokolwiek innego to też trzaski występują?

Możliwe, że trzeba będzie przeinstalować sterownik do karty dźwiękowej. Miałem podobny problem i to pomogło.

Kombinuję i kombinuję i nic z tego. Włączyłam equalizer, poruszałam suwakami, wyjęłam i włożyłam kable i nic, to samo. W “Pomocy technicznej” wyczytałam : Głośniki o niższej jakości mogą zniekształcać dźwięk przy niższych poziomach głośności niż głośniki o wysokiej jakości. Jeśli masz głośniki o niższej jakości, możesz je wymienić, aby polepszyć jakość dźwięku.

Mam głośniki Manta z subwooferem za 100zł. Czy zaliczają się do głośników o niższej jakości?

:frowning:

Złączono Posta : 25.04.2007 (Sro) 15:39

A jak przeinstalować sterownik do karty dźwiękowej?

cudowne nie są… ile już lat one mają?

razem z płytą główną dostałaś płytę ze sterownikami, chyba że masz osobną kartę muzyczną to wtedy dostałaś płytę z kartą muzyczną. Po prostu zainstaluj od nowa sterowniki.

Głośniki mają nie cały rok. Komputer jest kupiony w Anglii i nie dostałam do niego żadnej płyty.

A może wejdź do panelu sterowania,dźwięki i urządzenia audio,zakładka Głośność,zaawansowane przy ustawieniach głośników,wydajność,jakość konwersji szybkości próbkowania ustaw na dobra,chyba że już masz tak ustawione.

Brawo hevet ! Udało się, nic nie trzeszczy. A mogę wiedzieć co to jest to próbkowanie? :smiley:

w Google jest napisane czym jest próbkowanie, np. tu http://www.daktik.rubikon.pl/audio_probkowanie.htm