Trzeba czekać 1,5 minuty na "połączenia sieciowe"

Witam

Mam bardzo dziwny problem.

U znajomej zrobiłem format dysku, zainstalowałem Xp, wszystkie sterowniki i neostrade (modem XDSL- chyba jaokoś tak)

Jak komp się uruchomi, wszystko jest ok, ale próbując wejść do folderu “Połączenia sieciowe” komp się jakby zawiesza, wszystko działa, ale nie otwiera tegoż folderu i przy okazji nie można połączyć się z neostradą. Dopiero po około 1,5 minuty, wszystko wraca do normy, mamy dostęp do połączeń sieciowych i łączy się z neo.

Podczas tej 1,5 minuty, nie zaobserwowałem większego obciążenia procesora, nie widze też żeby jakiś proces “działał”- chodzi o to, że komp “myśli” ale nie ma żadnych oznak

Płyta główna (Gigabyte) ma karte sieciową- stery zainstalowane, po prostu wszystko wygląda ok, ale przez ten czas trzeba czekać, jest to troche dziwne. Czy ktoś się z tym spotkał?

Pomóżcie.

odinstalowałem program antywirusowy- nic

wyłączyłem tą jedną kartę sieciową- nic

Miałem identycznie to samo przez około miech. Pomogło generalne uporządkowanie systemu różnymi programami i zmiana AV.

podaj konfig kompa, a co do xpka, masz sp2 do niego ?

Windows Xp z SP2, AVG Anti-Virus Free Edition 7.5.432a861

Komputer:

PG: Gigabyte (nie znam modelu)

Procek: Celeron 2,53GHz - jakoś tak

Graf: Saphire na chipie Ati

Rozwiązanie softwerowe na tym samym systemie i antywirusie robiłem na kilku kompach i nigdy nie było takiego problemu.

System jest czysty, zainstalowałem tylko offica, kodeki do filmów, winampa, winrara i Spybot Search & Destroy 1.4. Wszystko sprawdziłem.

Dodatkowo odinstalowałem tego spybot’a i też nie pomogło.