Trzeszczący dysk ATA 120GB...przyczyna...?

Witam…

Powiem tak że nigdy mi się to nie zdarzyło…

Mój dysk ATA Seagate Barracuda 120GB strasznie trzeszczy ale dziwi mnie to że trzeszczy tylko gdy włączam Fife 07 :?

Co o tym sądzicie… :?:

Mój 2 dysk Seagate 320GB (SATA II,16MB) chodzi bez zarzutu…

Trzeszczy czy mruczy ?

Tak jakby wczytywał dane ale bardzo głośno a jak włączy się Fifa to się ścina nawet w menu i co jakiś czas znowu trzeszczy, przestaje i znowu…

a co podaje smart w programie HDTUNE ?? wklej obrazek :slight_smile: ewentualnie przetestuj tym programem pod kątem badów

Zaraz sprawdzę w HDD Health

Może pomoże ktoś kto się zna od niego lepiej :?: :slight_smile:

Po kolei :slight_smile:

Ile ma już ten dysk… ? Długo coś się na nim robi ? Często używasz komputera wypalasz płyty wypakowywujesz rózne rzeczy itp itd ?

Ogólnie z tego co czytam to widze w necie że wielu osobom ten model trzeszczy… niektórzy nawet mówią… że ten dysk jest z ry kamienia łupanego. Możliwe że pliki od fify są porozrzucane na dysku i głowica ich szuka po całym dysku latając po talerzach jak szalona :slight_smile: Zrób defragmentacje… i sprawdź czy pomoże…

Z 2 lata może mniej…

Czyli :?:

Tak

Czasami

Ale to tylko przy Fifie się dzieje…

Na moje chłopskie oko to może być silna fragmentacja… Spróbuj zdefragmentować twardziela i zobacz czy pomoże. (Jak pliki są porozrzucane po dysku to wtedy dysk dłużej i intensywniej ich szuka)

To samo właśnie napisałem. Słyszałem też że ten dysk chodzi głośno jak się " rozgrzeje "…

Ale teraz on chodzi cały czas cichutko

Jak włączam Encyklopedie Gier która się dość długo ładuje to cichutko

A jak włączam Fife to rany boskie ale trzeszczy…

Czego to może być wina :?:

WSZtm jak zacząłem pisać, to jeszcze nie widziałem Twojego posta :mrgreen:

hehe tez mam seghate i ciagle nawala mi najglosniej z calego kompa jak armata ale juz sie przyzwyczaiłem moze zainstaluj fifke jeszcze raz :D:P

a która to barracuda ?? 5, 7 ??

Nie… poprostu zrób defragmentacje… Jesli to nie pomoże to widocznie tak się wsio rozkłada na talerzach. Wielu osobom chodzi Seagate jak traktor a więc przyzwyczaj się. Dysk jest pewnie sprawny :slight_smile: Mógłbyś w sumie SMART z dysku wkleić… bo możliwe jednak że coś się dzieje z dyskiem… ale dmuchajmy na zimne. Defragmentacja.

Voytec Spoooko :slight_smile:

Możliwe uszkodzenie fizyczne sektorów dysku czyli BAD sektory.

To nie jest dobry objaw! Dysk powinien zawsze chodzić jednakową głośnością czyli te jego chrupanie powinno być jednakowe a jeżeli dzieje się tak akurat na fifie widocznie zainstalowała się na bad sektorze.

Przeskanuj dysk pełną wersją HDD Regenerator

Spróbuje bo właśnie teraz ją zainstalowałem…

OTO FOTY Z HDD Health

beztytu322uzq8.png

beztytu322u1na7.png

Mam go 2 lata i sam wiem jak chodzi…zawsze chodzi cicho

I tak nie biorę sobie do serca twoich wypowiedzi bo tylko nabijasz posty tak jak napisałeś mi to na PW

HELP :slight_smile:

a gdzie zdjęcie smart ? scan pod kątem badsektorów ??

Ewentualnie smart możesz wkleić z raportu z Everesta :). Kolega dobrze radził sprawdź pełną wersją HDD Regenerator. Program bardzo dobry. Naprawił mi ponad 19 tysięcy bad sectorów. Wiadomo jeśli… uszkodzenie zrobione jest młotkiem to program tego żaden program nie naprawi. Ale raczej młotka nie było więc próbuj :slight_smile:

beztytu322uro5.png

na początek zrób prosty test na obecność badów , hd tunem :wink: dlatego że 120 hdd regenerator będzie mielił kilka h :wink:

jak widzisz smart zgłasza problemy …