Trzeszczący dysk ATA 120GB...przyczyna...?

Co dać w tym programie HDD Regenarotor :?:

wybrać odpowiedni dysk, pozycję startu programu -> 0 i skanuj

Oczywiście nagraj pierw dane z programu na dyskietce lub na płytce. i odpal spod biosa :slight_smile: bo to nie działa poprzez Windowsa żeby nie było pytań jak odpalić :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Czyli jak to zrobić :?:

beztytu322udg8.png

Wkładasz pustą płytę klikasz Bootable Regenerating CD. Program nagra dane na płyte.

I uruchamiasz ją z bota tak jak instalacje Windowsa.

A z windem nic się nie stanie :?:

Nie.

OTO SCREENY Z PROGRAMU HD TUNE

beztytu322udk7.png

beztytu322u1iu1.png

Co o tym sądzicie :?:

dysk jest OK. nic mu nie dolega, zatem pozostaje defragmentacja. "wrodzona "skłonność dysków do hałasowania - wydawania nietypowych dźwięków (można o tym poczytać w necie) podobnie mają niektóre dyski WesternDigital

można na to coś poradzić, tj odkręcić dysk, wsadzić go w kieszeń, lub zakupić specjalne podkładki gumowe pod śrubki , których zadaniem jest możliwie jak najwydajniejsze “wyciszanie” oscylacji w jakie wpada dysk - a co za tym idzie “wyciszanie” jego pracy

Że jest Ok.

A przeskanowałeś Regeneratorem ? Przecież to szybki proces. Widzę że się boisz… bo do tej pory tego nie uczyniłeś… ale wydaje mi się że póki co nie ma takiej potrzeby. Ale to i to można sprawdzić. Pewności nigdy za wiele.

HDD Regenarator - szybki proces ? :smiley: - żarty :wink: , zresztą po co jeśli smart nie zgłasza żadnych badów :wink: tak samo jak hd tune bad sector scan :slight_smile:

Jeśli nie ma badów to szybki. Napewno szybszy niż memtest który skanuje ram.

czyli wg. ciebie ile zajmie przeskanowanie HDD Regeneratorem dysku 120GB bez badów ?? i co ma do tego memtest :stuck_out_tongue: 1gb memtest “robi” około 45min - 1 pełny test :slight_smile:

Jeśli ma podzielony na partycje a napewno ma to po co skanować cały dysk ? Starczy sama partycja na której leży fifa. Poza tym widzę że nie za bardzo miałeś styczność z tym programem

Nic do tego ma memtest. Gdybyś rozumował i czytał to jest tylko przykład.

z pewnością miałem większą styczność niż ty :wink:

za trudne pytania zadałem ?? powtórzę

Nie mam zamiaru Ci odpowiadać i patrząc na Twoje ostrzeżenia w ogóle nie mam ochoty z Tobą dyskutować.

Czas na pewno nie trwa wieki jak myślisz. Wole bawić się regeneratorem niż memtestem.Chociaż kiedy trzeba to trzeba. I nie patrze na czas.

tak jak się spodziewałem amatorszczyzna przeplatana pseudo-wiedzą

koniec tematu.

No u Ciebie owszem. Świadczy to po Twoich Ostrzeżeniach.

Poza tym memtest jesli znajdzie błędów… nascie to potrafi chodzić 2, 3 h i nadal skanuje nie mówiąc o zapętleniu.

Memtest potrafi chodzić całą noc do 100 % więc powodzenia… HakIerze.

to moze ja ,dla odmiany, cos w temacie powiem :))

01- strasznie duza liczba- byc moze tasma/kontroler padl

07- to samo

C3- zajb*** duza cyfra

najwyrazniej dysk sie sypie ,a przy najmniej ma problem z glowicami, albo zle czytaja albo ustawiaja sie niewlasciwie

generalnie ze smart’a wychodzi ,ze wlaczasz i wylaczsz kompa co godzine ??? - pomylka, czy katujesz dysk ?

Nie

Pomyłka