Trzeszczący dźwięk w Lenovo z Windows 7

Witam.

Odkąd zainstalowałem Windowsa 7 (upgrade) na laptopie Lenovo Y550 z Vistą pojawiły się problemy z trzeszczącym dźwiękiem. Chodzi o to że dźwięk (zarówno w słuchawkach jak i głośnikach) czasem trzaśnie. Dzieje się tak przy większym obciążeniu procesora. Czasem wystarczy wtedy że przesunę stronę www kursorem i zatrzeszczy. W spoczynku nic nie trzeszczy. Objawia się to takim pojedynczym sekundowych trachnięciem. Przypomina to odgłos słyszany czasem przy zbyt mocno podkręconych kolumnach w wieży. Nie umiem sobie z tym poradzić od wielu miesięcy. Bawiłem się już sterami realteka ale nic to nie dało. Ostatnio jednak zauważyłem coś jeszcze. Mianowicie mam ustawione w panelu sterowania że matryca się wyłącza po 10 minutach bezczynności. Kilka dni temu oglądając film z wycieczki siostry właśnie dlatego matryca co 10 minut gasła. Wtedy też dźwięk zatrzeszczał i na ułamek sekundy się zacinał. Potem (po włączeniu matrycy poprzez poruszanie touchpadem) wszystko wracało do normy. Pomyślałem sobie że może to wina urządzenia audio od nvidii? Instalując windowsa 7 i stery do niego nie usunąłem starszych sterów nvidii z Visty. Zwykły upgrade. A dziś czytałem że producenci kart graficznych zalecają ich usunięcie przez zainstalowaniem nowych.

Czy to może być przyczyna tych zgrzytów dźwięku?

Przeinstaluj sterowniki brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html?hilit=Name#p3097602 )jeżeli używasz najnowszej wersji - spróbuj wrócić do starszej, albo odwrotnie), wcześniej możesz usunąć aktualnie zainstalowaną wersję jak-calkowicie-odinstalowac-sterownik-karty-graficznej-t492749.html?hilit=sweeper#p3102707 Albo sterowniki mogą być w Windows Update pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515 nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364 Albo poszukaj sterowników na stronie Lenovo.

Pozdrawiam.