Trzeszczenie dysku podczas pracy na Windowsie

Mam na dysku zainstalowane dwa systemy xp i ubuntu. Objętnie którą windę mam zainstalowaną: xp czy vista, dysk trzeszczy mi przy każdej możliwej okazji: uruchamianie dowolnego, dowolnej wielkości programu, wykonywanie dowolnych operacji na plikach, działanie programu… dysk trzeszczy niemiłosiernie. Na ubuntu tego samego dysku w ogóle nie słychać. Dlaczego tak się dzieje? Co może być przyczyną?

Ubuntu jest jako LiveCD?

Musiałem zapytać dla pewności.

Jak nie, to po prostu pewnie dlatego że Vista cały czas coś szuka na dysku (indeksuje coś itd…)

Napisałem:

Mam na dysku zainstalowane dwa systemy xp i ubuntu.

Nie tylko w viście mi trzeszczy, na xp także i nie jest to związane z indeksowaniem dysku. Np, uruchamiam program i dysk trzeszczy, gdy przed kliknięciem ikony np programu nie trzeszczał.

Ponieważ wtedy dane są czytane z dysku…

Spróbuj może zdefragmentować partycję.

Defragmentacja jest regularnie wykonywana. Żeby było śmieszniej dysk nie trzeszczy pod linuksem nawet jak korzysta z danych zapisanych na partycjach windowsowych.

To proste-prawym przyciskiem myszy na mój komputer i właściwości-tam będziesz miał zakładkę z przywracaniem systemu-odznacz przywracanie i kliknij ok/zastosuj.komputer przyśpieszy i nie będzie tak trzeszczał.Samo indeksowanie w viście nie trzeszczy gdyż jest wykonywane bardzo powoli

po tym zabiegu możesz uruchomić oczyszczacza w windowsie w menu start-akcesoria-narzędzia systemowe i zaznacz żeby usunął pliki przywracania systemu oraz spakował rzadko używane pliki.trochę to porobi ale efekt będzie

Spectator , na viście pewnie masz włączone indexowanie ;pp i ciągle trzeszczy… poza tym NTFS strasznie fragmentuje przez co dysk ma więcej pracy :slight_smile:

O ludzie…

:o :x #-o

przez gothmori w 1 Lis 2008, o 21:59

Spectator, na viście pewnie masz włączone indexowanie ;pp i ciągle trzeszczy… poza tym NTFS strasznie fragmentuje przez co dysk ma więcej pracy

mi nie trzeszczy indexowanie

Problem tyczy się raczej Windowsa, dlatego przenoszę go do odpowiedniego działu (Linux -> Windows).

Zbędny post > kosz.

Co wam trzeszczy :stuck_out_tongue: Mi nic nie trzeszczy ani na XP, ani na Viście, ani na Serverze ani na Ubu :smiley: Było kupić cichsze dyski albo szybsze - skoro sobie nie radzi z windowsem :smiley: