Trzeszczenie dysku podczas pracy na Windowsie

(Spectatorx) #1

Mam na dysku zainstalowane dwa systemy xp i ubuntu. Objętnie którą windę mam zainstalowaną: xp czy vista, dysk trzeszczy mi przy każdej możliwej okazji: uruchamianie dowolnego, dowolnej wielkości programu, wykonywanie dowolnych operacji na plikach, działanie programu... dysk trzeszczy niemiłosiernie. Na ubuntu tego samego dysku w ogóle nie słychać. Dlaczego tak się dzieje? Co może być przyczyną?

(matiit) #2

Ubuntu jest jako LiveCD?

Musiałem zapytać dla pewności.

Jak nie, to po prostu pewnie dlatego że Vista cały czas coś szuka na dysku (indeksuje coś itd...)

(Spectatorx) #3

Napisałem:

Mam na dysku zainstalowane dwa systemy xp i ubuntu.

Nie tylko w viście mi trzeszczy, na xp także i nie jest to związane z indeksowaniem dysku. Np, uruchamiam program i dysk trzeszczy, gdy przed kliknięciem ikony np programu nie trzeszczał.

(matiit) #4

Ponieważ wtedy dane są czytane z dysku...

Spróbuj może zdefragmentować partycję.

(Spectatorx) #5

Defragmentacja jest regularnie wykonywana. Żeby było śmieszniej dysk nie trzeszczy pod linuksem nawet jak korzysta z danych zapisanych na partycjach windowsowych.

(suchmen) #6

To proste-prawym przyciskiem myszy na mój komputer i właściwości-tam będziesz miał zakładkę z przywracaniem systemu-odznacz przywracanie i kliknij ok/zastosuj.komputer przyśpieszy i nie będzie tak trzeszczał.Samo indeksowanie w viście nie trzeszczy gdyż jest wykonywane bardzo powoli

po tym zabiegu możesz uruchomić oczyszczacza w windowsie w menu start-akcesoria-narzędzia systemowe i zaznacz żeby usunął pliki przywracania systemu oraz spakował rzadko używane pliki.trochę to porobi ale efekt będzie

(Morietto) #7

Spectator , na viście pewnie masz włączone indexowanie ;pp i ciągle trzeszczy.. poza tym NTFS strasznie fragmentuje przez co dysk ma więcej pracy :slight_smile:

(Spectatorx) #8

O ludzie...

:o :x #-o

(suchmen) #9

przez gothmori w 1 Lis 2008, o 21:59

Spectator, na viście pewnie masz włączone indexowanie ;pp i ciągle trzeszczy.. poza tym NTFS strasznie fragmentuje przez co dysk ma więcej pracy

mi nie trzeszczy indexowanie

(Kaka') #10

Problem tyczy się raczej Windowsa, dlatego przenoszę go do odpowiedniego działu (Linux -> Windows).

Zbędny post > kosz.

(system) #11

Co wam trzeszczy :stuck_out_tongue: Mi nic nie trzeszczy ani na XP, ani na Viście, ani na Serverze ani na Ubu :smiley: Było kupić cichsze dyski albo szybsze - skoro sobie nie radzi z windowsem :smiley: