Trzeszczenie któregoś z podzespołów komputera

Witam, od jakiegoś niedawnego czasu przy większym obciążeniu komputera głównie podczas grania w jakąś nowszą grę zaczyna on po pewnym czasie trzeszczeć. A co trzeszczy? Tego właśnie nie jestem w stanie sprecyzować, na początku myślałem że to dysk, teraz wydaje mi się że to coś w okolicach karty graficznej, sam nie jestem pewny ale takie mam przypuszczenia. Komputer był czyszczony ostatnio. Ogólnie zasoby komputera są podczas trzasków dość mocno wykorzystywane, każdy z rdzeniu porządnie pracuje, grafika silnie wykorzystywana grzejąca się do około 90* może ciut więcej.

Specyfikacja to:

Procesor- Intel Core Quad 9400 2.66Ghz

Grafika- Gigabyte GTX 260 896 Mb GDDR III SO

Płyta Główna- Gigabyte GA-EP43-DS3

Pamięć RAM- A-Data 2x2 Gb

Zasilacz-Corsair 550W

Dysk Samsung F1 HD50IJ, 500GB

Ogólnie pod czerwca komputer będzie miał bodajże dwa lata i także wtedy skończy się jego gwarancja. Nic nigdy wcześniej takiego nie występowało, dopiero jakieś 2-3 tygodnie temu się zaczęło.

Oczywiście szukałem już trochę po sieci ale nic co mogło by mi pomóc nie znalazłem.

Witam.

To może być (choć wcale nie musi!) cewka na płycie głównej.

Najprawdopodobniej w okolicy sekcji zasilania procesora.

Znam też przypadki, kiedy piszczenie ustało po zamontowaniu karty dzwiękowej na PCI i wyłączeniu zintegrowanej.

Skoro komp jest na gwarancji to reklamuj go u sprzedawcy jako niezgodny z umową.