Trzeszczenie w głośnikach i dość głośna praca laptopa

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z dźwiękiem co jest bardzo denerwujące podczas słuchania muzyki i oglądania filmów na YouTube i podczas grania.

problem polega na tym że przy włączaniu filmików czy chcąc posłuchać muzyki z neta (nie sprawdzałem tego na muzie z dysku) lub po włączeniu jakiejkolwiek gry z głośników wydobywa się straszne trzeszczenie i nie idzie niczego słuchać nieraz przez godzinę lub dwie od momentu włączenia lapka.

Na początku myślałem że może to samo przejdzie ale to już trwa dłuższy czas i zaczyna wszystkich domowników denerwować.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to coś co obciąża kompa w tle jako że przy okazji pracuje dość głośno jak na samo używanie neta, podczas gier to norma że będzie głośniej pracował bo wszystko jest bardziej obciążone ale podczas samego przeglądania neta coś takiego raczej nie powinno mieć miejsca. Czasem jak zajrzę do menadżera zadań to widzę jak coś obciąża procka ale jako że nie znam się na tym zupełnie to nie wiem co mogę wyłączyć a co nie.

Proszę o pomoc, jeśli trzeba będzie wrzucić jakiś log to bez problemu tylko powiedzcie w jakim programie go zrobić.

A odłączone od lapka głośniki też trzeszczą po włączeniu?

nie posiadam głośników zewnętrznych, kiedyś coś takiego miałem to musiałem się dośc długo męczyć ze sterownikami ale ile można odinstalowywać i instalować na nowo te same sterowniki.

To sprawdź czy w słuchawkach też trzeszczy. Gdyby było to spowodowane obciążeniem procka to było by takie ćwierkanie. A po tych 2 godzinach zaczyna działać normalnie? Możesz spróbować przeinstalować sterowniki od karty muzycznej, ale nie wiem czy to coś pomoże. Musisz zobaczyć co uruchamia Ci się razem z komputerem (np. CCleaner ma taką opcję), SlimCleaner nawet pokazuje typy użytkowników, więc ten program może okazać się dla Ciebie bardziej odpowiedni.

jak na złość wszystkie słuchawki jakie miałem poszły się j*** zwykle przestaje po tych dwóch godzinach, kiedyś coś takiego miałem i przeinstalowanie sterowników pomogło ale tez nie na długo poza tym były problemy z tymi sterownikami bo nie chciało długo załapać wogóle dźwięku i nie wiem dlaczego.