Trzy długie sygnały- procesor, czy płyta padła?

Witajcie,

Miło mi napisać swój pierwszy post na forum:)

Mój drobny problem polega na tym, ze komputer wydaje 3 długie sygnały i komputer się nie załącza. Więc wyjmowałem dla sprawdzenia podzespoły aż została mi sama płyta główna. Wówczas po uruchomieniu kompa sygnałów brak, ale moje wątpliwości polegają na tym, że znalazłem na necie gdzieś informację (bez potwierdzenia), że po wyjęciu procka sygnały się nie pojawią… I po prostu chcę wiedzieć, czy to prawda czy nie…Wtedy bym wiedział, że to wina procka. Lub chciałbym wiedzieć jak inaczej mogę sprawdzić czy to procesor czy płyta główna są prowodyrami uszkodzenia kompa…

Pozdro :slight_smile:

Tutaj masz sygnały biosu

http://precyl.pl/tutorials/2778892-b-ed … ios-u.html

sprawdz jeszcze tak,wsadż pamięć ram i uruchom

Dodane 25.11.2011 (Pt) 11:19

a jaki to jest bios?

Bios to Ami. I nie ma takiego komunikatu w tym linku co zapodałeś- są ciągle 3 długie dźwięki. Po wyjęciu procka nie ma dźwięków. Wszystko sprawdzałem w multum razy (dodam jeszcze, że sprawdzałem na różnych ramach i wszystkich oczywiście sprawnych), więc zostaje tylko płyta, albo procek o ile to co napisałem w zaczynającym ten temat poście, odnośnie braku dźwięku po wyjęciu procka jest prawdą…

To jest raczej normalne, że po wyjęciu procka nic nie piszczy. Spróbuj na innej karcie graficznej.

Podepnij ->płyta główna +zasilacz + procesor i napisz czy są jakieś sygnały

p.s

czy wentylatorki się kręcą ?

Ktoś kiedyś na tym forum pisał, że trzeba podłączyć jeszcze kość pamięci RAM, bo inaczej może płyta główna się uszkodzić. Czy to prawda?

Może chodziło o to, że w przypadku RDRamów trzeba było w puste sloty wkładać terminatory…

Dodane 25.11.2011 (Pt) 15:06

Ale płyta od tego nie padnie.

Dobra Panowie… Temat do zamknięcia, bo wartość zestawu jest mała, to w końcu coś lepszego sobie zafunduje…

Z gwoli formalności nie doszedłem co w końcu padło…

Życze udanego weekendu i gorące podziękowania dla dobrych duszyczek za chęci :slight_smile: