Trzy kości ramu 512 czemu nie chcą współpracować?

Płyta głowna ECS K7VTA3 Mam kość 512PC3200(Elixir) zakupilem 2x512PC3200(Twinmos)Gdy chce dopiąć dwa Twinmosy do tej co miałem to system się nie chce włączyć wyskakuje niebieski ekran i jakiś błąd…nawet przez tryb awaryjny system się nie chce uruchomic…Próbowałem również podłączyć tylko dwa Twinmosy i wszystko smiga…ale chciałbym mieć trzy kości wpięte jak to zrobić?czy jest to możliwe?Mam niby trzy wejścia na płycie…

Na to wygląda że kości się gryzą i nie będą współpracować

sprawdż timingi ramów jeśli są inne to sprzedaj tego elixira i kup takiego samrgo twinmosa…

Wygląda na brak kompatybilności, kości powinno się kupować tej samej firmy o tych samych parametrach CL i taktowaniach.

Jeśli ta płyta ma jakieś funkcje podnoszenia napięcia to podnieś minimalnie, poluzuj timingi, przeczyść styki, zmień miejsca kości.

Styki czyste a co do napięcia to wole nie kombinować bo coś zjarać to nie sztuka…A czy w sklepie komputerowym wymieniliby się za dopłatą Elixira na Twinmosa?bo jak patrze na allegro to te elixiry nie stoją znów tak źle?tylko że nie mam żadnego dokumentu na tego elixira bo kupowalem go jakies 3 lata temu…

niestety nie wymienią…

Przeczytaj instrucje plyty glownej, ale z tego co ja wiem, to twoja plyta po prostu nie obsluguje 3 kosci pamieci ram tj. 1,2,4 obsluzy, ale nie 3. PZDR

ktos kiedys pisal ze kości 400, 400 i 400 nie dzialają najwyżej 333, 333, 333… niewiem czy to prawda bo ja i tak wole pojedyncze kości…