Trzy krótkie dźwięki biosu po uruchomieniu windows

Witam.

Mam poważny problem z … sam nawet nie wiem czym.

Problem wygląda tak jak w temacie.

Po uruchomieniu windowsa XP SP2->SP3 piszczy mi głośniczek (3 krótkie sygnały).

Jest to bardzo dziwne zjawisko gdyż zwykle sprzęt daje o sobie znać znacznie wcześniej, tuż po jego włączeniu.

Gdy włączam kompa wszystko jest ok. Słyszę tylko jedno piśnięcie i komputer bez problemów się uruchamia. Żadnych komunikatów o błędach, brak bluescreena itp.

Pracuję na komputerze długie godziny i nic. Chodzi bez zarzutów.

Tylko skąd bierze się ten sygnał, co go wywołuje?

To mnie bardzo irytuje bo nie lubię niejasnych sytuacji :slight_smile:

Ktoś może napisać żebym wypiął głośniczek z płyty ale nie mam najmniejszego zamiaru :stuck_out_tongue:

moze byc przez to ze np. nie masz klawiatury podlaczonej a masz przez usb :> jesli tak masz to wejdz w biosa i w konfiguracje nastepnie zmien ze uzywasz klawiatury usb

Niestety nie pomogło. Bawiłem się biosem ale to nic nie zmienia :frowning:

Jak z ramem ? Masz kilka kości czy jedną. Kilka dni temu miałem ten sam problem. Komputer zresetował się podczas ładowania gry i od tamtej pory po włączeniu windowsa słychać było 3 krótkie piski za kilka sekund znów. Przeczytałem że to coś z ramem, zamieniłem go miejscami i chodzi dobrze.

Mam w dualu. Zamienię i zobaczę czy coś się zmieni :slight_smile:

3krótkie dżwięki do błąd pamięci RAM -wyjąć ,przedmuchać,włożyć z powrotem :lol:

Wyjmowałem ze 110 razy, przekładałem, dmuchałem i kości i sloty. Rozebrałem całego kompa do części pierwszych i złożyłem go. NIC kurcze NIC NIC NIC !!