Tuner a karta?

(Ag Pi) #1

czym różni się tuner tv od karty tv?

(Kwalimir) #2

Nazwą :wink: Każda karta tv ma tuner, ale czasami tunerem jest też nazywane urządzenie które podłączasz do telewizora np. do odbioru telewizji satelitarnej.

(Ag Pi) #3

chce za pomoca komputera zgrac z plyt vhs na dysk,co musze kupic?

(dark__jedi) #4

Wystarczyło spytać w wątku który zacząłeś wcześniej.

Karta TV to karta przez którą można oglądać telewizję .. bo ma tuner telewizyjny. Jeśli ma tuner telewizyjny to znaczy ma przynajmniej wejście antenowe, przez które można wpuścić sygnał wizyjny. Karta telewizyjna powinna mieć także (choć nie musi) wejścia video w postaci cinch lub s-video.

Na kartach tuner to najczęściej te blaszane pudełeczko trochę większe od pudełka zapałek.

(Ag Pi) #5

podsumowując muszę pytać w sklepie o kartę, jeśli chodzi o mój cel?

(Kwalimir) #6

Jeżeli tylko do zgrywania to wpisz w google :arrow: video grabber.

(Ag Pi) #7

a czym się rożni od karty?

(fiero) #8

Wpisz w google "karta TV" oraz "video graber" i będziesz już wiedział. A jeśli to jest za tródne dla ciebie to kasety pod pachę i szukaj punktu w swojej miejscowości gdzie zgrywają materiał VHS na płytki.

(Kwalimir) #9

Różni się tym że nie ma tunera :wink: Czyli możesz tylko nagrywać video z zewnętrznych źródeł jak VHS, kamera video itp.Ale tak jak napisał dark__jedi , są karty tv które umożliwiają zgrywanie obrazu z VHS.Więc może warto byłoby rozważyć zakup takowej, będziesz mógł oglądać telewizję na komputerze i zgrywać materiał z VHS.

(Ag Pi) #10

jakie polecasz i na co zwrocic uwage przy kupnie?

(Kwalimir) #11

Mogę ci polecić tylko AverTV Hybrid Volar HX na usb, bo sam taką mam i wiem że działa bez problemów(Vista x86, w7 x64).Ale poczekaj może ktoś inny poda ci jeszcze jakąś inna propozycje.

(Ag Pi) #12

a karta video nie nadaje sie?mam skystar 2

(Kwalimir) #13

Skystar 2 nie ma wejść które umożliwią ci przechwytywanie obrazu ze źródeł zewnętrznych.

(Ag Pi) #14

a inna karta video nie nadaje sie?

(Kwalimir) #15

Przecież już ci pisaliśmy #-o nadaje się każda karta tv która ma odpowiednie wejścia.Uprzedzając fakty: http://www.nokaut.pl/szukaj/video-grabber.html

Wybierz sobie jakieś urządzenie, najlepiej na USB bo kartę do odbioru telewizji już masz.

(dark__jedi) #16

Twój wątek:

vhs-dysk-twardy-t378480.html

a i zakładasz kolejne, więc jak ci pomóc.

(Ag Pi) #17

ok mam wybrany grabber,czy coś więcej muszę do tego kupić?jakie oprogramowanie?

-- Dodane 04.02.2010 (Cz) 9:15 --

http://www.allegro.pl/item906247202_vid ... niacz.html to jest dobre?na co zwrócić uwagę przy kupnie?