Tuner cyfrowy w górach

Mieszkam obecnie na stancji w Wisle gdzie normalna antena moge odbierac tylko dwa programy TVP1 i 2. Czy po kupnie tunera cyfrowego z czasza bede mogl odbierac reszte programow takich ja TVN POLSAT itp… ?

Będziesz mógł pod warunkiem że na przeszkodzie między satelitą a anteną nic sie nie będzie znajdować tzn. drzewa czy budynek , wystarczy około 10metrów a może nawet mniej wolnej przestrzeni tak żeby antena “widziała” skrawek nieba, 2 warunek , obecnie za free nie ma TVN ani Polsatu , więc musisz wybrać operatora, Cyfra lub Polsat Cyfrowy. Jeżeli zdecydujesz sie na któregoś operatora bedziesz miał bardzo dużo programów w polskiej wersjii językowej . Szczegóły na stronach polsatu i cyfry

http://www.polsatcyfrowy.pl/

http://www.cyfraplus.pl/

jak nie ma jak jest ja mam tuner satelitarny zwykły żadna Cyfra ani Polsat cyfrowy i lapie elegancko(wystarczylo częstotliwośc zmienic)ale tylko tvn z polskich stacji odbiera :lol: :stuck_out_tongue: wiec polecam zakup

lepiej poczekac kilka tygodni az TVN uruchomi swoja platworme cyfrowa :smiley: oferujaca HDTV i dekoder z dyskiem twardym :wink:

i co ci z tego jak nie masz TV z obsluga High Definition(HDTV) a te telewizory sporo kosztuja u nas :stuck_out_tongue:

Nie zapominaj że system nadawczy w tejże platformie będzie odbywał sie poprzez nadajniki naziemne mniej wiecej na tej samej zasadzie co obecnie , sygnał będzie docierał do anten typu “siatka” lub kierunkowych , odległość nadajnika od anteny nie może być wieksza jak 10Km obszar gęsto zabudowany do 20Km w przestrzeni otwartej,

Adler ma kłopoty obecnie ze zwykłym odbiorem , i na naziemną telewizje cyfrową w miasteczku Małysza zapewne przyjdzie mu poczekać kilka a może kilkanaście latek aczkolwiek może wogóle się nie doczekać , w pierwszej kolejnosci taką telewizje zapewne otrzymają najwieksze aglomeracje w polsce (Warszawa ,Wrocław, Poznań ,Katowice itp.)

Obecnie z tego co mi wiadomo taką telewizje można oglądać w Berlinie od kilku lat , prowadzone były równiż eksperymenty podobno w Warszawie i Wrocławiu , i z tego co mi również wiadomo eksperyment nie przynosi pożądanych efektów nawet w Berlinie zapewne dlatego że koszt sprzętu nadal jest wysoki (dekoder+ tv z HDTV) sam telewizor z napisem HDTV READY nie umożliwia odbioru takiej telewizjii jest to zapewne chwyt marketingowy dla zmylenia potencjalnych nabywców.

Platforma TVN będzie nadawała przez satelitę a nie naziemnie i będzie można ją oglądać na terenie całej Polski i poza jej granicami. :stuck_out_tongue: ,więc Zbych1 nie ma racji.

Z tego co mi wiadomo to grupa ITI planowała uruchomienie naziemnej telewizjii wysokiej rozdzielczości , możliwe że zmienili zdanie i bedą nadawać z satelity , ale jakoś nie moge znaleść potwierdzenia żadnej z tych wersjii.Przypuszczalnie choćby nawet w przyszłości ruszyły takie telewizje to żadna z platform cyfrowych zapewne nie pozostanie w tyle , i przypuszczam że obecne dekodery będą wymieniać na nowoczesne z HDTV za niewielką dopłatą.

Ale kolega dowalił, ciekawe skąd takie informacje ? ITI już puszcza sygnał testowy który niestety jest kodowany. A wszystko to z satelity Hotbird.

http://www.satkurier.pl/?iti_neovision/ … 6&id=33790

Polsat też powinieneś odbierać, ustaw antene na Skrzyczne (taka góra) i szukaj.

Skrzycznego z wisły nie widac nawet baraniej gory wiec bedzie ciezko. Nadajnik obecnie znajduje sie na kozince wczeniej byl na czantori ale nadaje tylko 1 i 2 TVP :frowning:

Złączono Posta : 12.09.2006 (Wto) 18:14

wiec wychodzi na to ze o TVN POLSAT TV4 moge sobie jedynie pomarzyc ?

jeśli chodzi o nadajnik naziemny to raczej tak

musisz zainwestowac albo w Cyfre+ albo polsat cyfrowy