Tuner tv a odbiór kanałów

Witam.

Jakiś czas temu zakupiłam tuner WinFast TV2000 XP Expert. Mam wykupioną Telewizję INEA i tak:

  • telewizor podłączony jest do dekodera cyfrowego poprzez kabel Euro

  • z tego samego dekodera idzie antena telewizyjna do mojego tunera w komputerze

No i na komputerze nie mogę oglądać takich kanałów jak Polsat Sport Extra czy Eurosport 2.

I teraz chciałabym wiedzieć czy to dlatego, że mam tuner analogowy, a do tego potrzeba cyfrowego? Czy kabel do tunera powinien również wychodzić ze złącza Euro z dekodera?

Jednym słowem co zrobić/kupić żeby na komputerze mieć możliwość odtwarzania kanałów typu Polsat Sport Extra czy Eurosport 2?

Jak korzystasz z telewizji kablowej cyfrowej to na tunerze analogowym w komputerze nie odbierzesz żadnego kanału. Możesz jedynie podłączyć dekoder od kablówki do tunera przez wejście S-Video, ale będziesz mogła oglądać kanał tylko włączony w dekoderze.

A w momencie kiedy kupię tuner cyfrowy będę odbierać zarówno kanały cyfrowe i analogowe?

Prawdopodobnie kupno tunera cyfrowego nic nie da. Po pierwsze zwykły tuner cyfrowy odbiera pasmo telewizji naziemnej, kablowej już nie. Potrzebowałabyś tunera cyfrowego kablowego np. takiego http://www.technisat.pl/index68bb.html? … ,pl,76-211. Z tym, że kablówki same rozprowadzają dekodery do telewizji cyfrowej bo kanały i tak są kodowane, z reguły kablówki oferują kilka pakietów lub kanałów dodatkowo płatnych, za co zapłacisz to Ci odkodują podobnie jak w platformach cyfrowych z satelity. Zaproponowany tuner odbierze pewnie i wyszuka kanały z kablówki ale po prostu ich nie rozkoduje. Jest możliwość dokupienia dodatkowego modułu do odkodowania kanałów ale żadna z kablówek o ile się dobrze orientuję nie rozprowadza samych modułów.

W jednym artykuliku było napisane:

Z czego wynika, że obraz z kablówki może poprawnie działać na komputerze.

Nie znam się na tym więc mówię czysto teoretycznie. Gdyby tuner (tunera cyfrowego czy hybrydowego nie widziałam, więc nie wiem jakie ma złącza) połączyć z dekoderem jakimś kablem to jako że sygnał ‘przechodzi’ przez dekoder to do komputera nie dochodzi już rozkodowany?

A gdzie czytałaś te “artykuliki”? Na stronie INEA? Podaj linki do nich.

Nie, nie na stronie INEA. Wpis z marca tego roku: http://multi-blog.pl/2009/03/16/jak-pod … komputera/

Nie sugeruj się jakimś tam blogiem. Jest dość nieściśle napisany. Autor chyba sam do końca nie wie co pisze. Z odbiorem analogowej kablówki na karcie w komputerze problemu nie ma. Z odbiorem cyfrowym jest już inna sprawa. Napisałem pokrótce jak to wygląda. Proponuje zadzwonić do INEI tam wszystko Ci wyjaśnią.

Ok. Wielkie dzięki za pomoc.