Tuner TV BT878 - problem z dźwiękiem

Witam

Kupiłem tuner TV firmy Leadtek, model WinFast TV2000 XP. Podłączyłem w dobry sposób, karta na oryginalnym sofcie producenta (WinFast PVR2) działa znakomicie, wraz z dźwiękiem. Wykrywa mi wszystkie programy z kablówki. Niestety, nie potrafię skonfigurować innego programu do TV: MoreTV 3,53. Co prawda, znajduje kanały, lecz tylko 4 na 60 możliwych z kablówki. Zauważyłem, że są to 4 ostatnie częstotliwości. Nie pomaga ręczne ustawienie na częstotliwość działającą w WinFast PVR 2. Jest tylko niebieski ekran. Kolejnym problemem jest brak dźwięku. Nic nie jest wyciszone, sprawdzałem. Czytałem na innych forach, że brak dźwięku to najprawdopodobniej wina złych ustawień. Skorzystałem w takim razie z programu btTool i ręcznie wprowadziłem kody do konfiguracji w opcjach MoreTV. Niestety, nic się nie zmieniło. Co może być przyczyną tego problemu i w jaki sposób można go rozwiązać?

EDIT: Dodam, że nieraz słychać przy przełączaniu kanałów cichy trzask.

Dodane 07.01.2010 (Cz) 20:34

Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc? Pragnę zaznaczyć, że problem z dźwiękiem został już rozwiązany - wpisałem wartości zasugerowane przez innego użytkownika tej samej karty :slight_smile: Niestety pozostał mi problem dotyczący kanałów. Wciąż nie mogę wyszukać więcej niż 4 kanały - te wszystkie 4 są na końcu pasma, a ich jakość jest bardzo dobra. Nie wiem, czy jest to zależne od zakresu? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam