Tuner TV nie odbiera TV

Witam!

Przepraszam za niefachowy język, spróbuję przedstawić problem opisowo.

Kupiłam tuner TV MT 4156 (od Media-Tech), antenę mam zwykłą pokojową.Wszystko się zainstalowało bez problemów, lecz kiedy spróbowałam uruchomić program, nie było nawet możliwości oglądania telewizji, ponieważ okienko wyboru TV , chociaż jest widoczne, nie podświetla się, włącza sie natomiast kamera internetowa (to jest inne z czterech okienek wyboru źródła).

Reinstalowałam kilka razy, - wszystko bez zmian.

W czym może być problem?

Spróbowałam uruchomić program przez inny skrót, pojawiła się informacja:

“could not initialize capture device”

Wg instrukcji obsługi w tej sytuacji trzeba by było jeszcze raz odinstalować ten TV BOX, jak też wszystkie inne kamery internetowe, skanery, itd. i po restarcie zainstalować ten program od nowa, i jeśli będzie działać, to wtedy zainstalować też resztę.

Teraz tak… do skanera mam płytę, ale do kamery internetowej (wbudowanej) nie, bo w ogóle nie mam płytki do laptopa, jak to jest ostatnio; więc nie chciałabym odinstalowywać kamery, i jeszcze jakiejś “karty z wejsciem wideo” (nie wiem, czy posiadam taką)

Czy jest jakiś sposób mniej inwazyjny, by poprawić działanie programu?

Czy któs się orientuje?

Dzięki za odpowiedź

Nie trzeba nic odinstalowywać. Sterowniki do kamerki znajdziesz na stronie producenta laptopa. W programie do tv spróbuj zmienić capture device powinno być gdzieś w menu widocznie domyślnie jest kamerka. Upewnij się też, że sterowniki tunera (karty tv) są zainstalowane (dla pewności zrób tak jeżeli masz windows prawy klik na mój komputer>właściwości>sprzęt>menadżer urządzeń i tutaj sprawdź czy nie masz żółtych wykrzykników jeżeli masz to sterowniki do czegoś są zainstalowane niepoprawnie lub są niewłaściwe). Na sam koniec możesz spróbować wejść na strone producenta tunera i pobrać najnowsze sterowniki i oprogramowanie. Jak nie pomoże to pisz :slight_smile:

Dobrze, że nie zdążyłam odinstalować wszystkiego, co się da! :slight_smile:

Faktycznie, trzeba było zmienić w menu capture device . Już działa. Dzięki, MantisGhost!

Już zaczęłam wyszukiwać kanały, no i nadal wszystko działało,ale wkrótce pojawił się inny problem:

niebieski ekran, a potem komputer restartuje. I tak za każdym razem.

Co mam robić? jeszcze raz zainstalować, czy może… nie wiem, jeszcze coś?

Proszę o poradę.

a co dokładnie pisze na niebieskim ekranie dasz radę odczytać ?. Możesz sprawdzić w narzędziach administracyjnych podgląd zdarzeń (jest to w panelu sterowania) tam popatrz w system oraz aplikacja. Może być też tak iż tuner gryzie się z kamerka możesz to sprawdzić wyłączając na chwile w wspomnianym wcześniej menadżerze urządzeń>kontrolery dźwięku wideo i gier tam jest kamerka dajesz prawy i wyłącz potem zrestartuj komputer i zobacz czy niebieski ekran znowu się pojawi, jeżeli nie to znaczy że sterowniki się gryzą i będą większe schody. Możesz też spróbować innego programu do tunera niż od producenta bo tutaj też coś może być nie teges spróbuj np. darmową wersję ChrisTV lub zobacz czy na stronie nie ma nowszej wersji.

Na sam koniec możesz się pofatygować i zobaczyć w FAQ lub na forum producenta czy ktoś inny także ma taki problem kto wie może tam jest już jakieś rozwiązanie.

P.S. jak ci się będzie chciało to spróbuj zrobić zdjęcie tego błędu i wstawić :).

Na niebieskim ekranie udało się rozczytać tylko:

BAD_POOL_HEADER

A dalej pojawia się tekst, że chyba jest problem ze świeżo instalowanym programem, ale komputer po chwili restartuje i więcej nie da się przeczytać.

Spróbowałam wszystko (prawie?), co napisałeś, z kamerą jest OK; znalazłam Raporty i rozwiazania problemów, przyszła informacja, że problem powoduje Vista

("Problem caused by Windows Vista

This problem was caused by Windows Vista, which was created by Microsoft, Inc.

Microsoft, Inc is aware of this problem and working as quickly as possible to make a solution available".) No i czekam teraz, może pojawi się rozwiązanie.

Zainstalowałam Chris TV, i wszystko od nowa: niebieski ekran, restart…

Spróbowałam uruchomić ten drugi w trybie zgodności z XP, i znowu niebieski ekran, restart…

Co jeszcze mogę zrobić?

a wyłączyłaś kamerkę w menadżerze zadań ??

(możesz też spróbować ją odpiąć na chwile, podejrzewam iż jest na usb).

hmmm no z tego wychodzi że wina systemu i sterowników może jakaś nowsza łata zrobi z tym porządek.

Nie fajne wyjście ale możesz zrobić jeszcze tak:

odinstalować kamerkę

odinstalować kartę tv + programy do tv

(najlepiej revo uninstallerem jest darmowy i przy odinstalowywaniu ostatnia opcja bo zawsze jakieś syfy usunie)

i potem po kolei:

zainstalować karte tv z najnowszymi sterownikami i programem

sprawdzić czy pojawi się ekran błędu jak nie to na 100% kamerka gryzie się z tunerem tv.

Możesz też odinstalować tylko kamerkę internetową ja jednak na wszelki wypadek zrobił bym jak powyżej

P.S. Dziwie się, że nikt inny nie chce ci pomóc tylu tu speców a tylko ja pisze :confused: