Tuner TV, tyle że TV jest nieważne - co wybrać teraz?

Szanowni Państwo/Koledzy z branży itp.

Ponieważ przejrzałem już trochę to forum i znalazłem podobne tematy, to powinienem siedzieć cicho i nie zakładać nowego tematu.

Jednakże wszystkie tematy pod tym względem mogę uznać za przestarzałe, a ja jak najszybciej muszę podjąć dobrego wyboru i nie chcę opierać się na przestarzałych danych.

W chwili obecnej potrzebuje jak najszybciej zakupić jakąś nową kartę telewizyjną, tyle że ta cała telewizja w ogóle mnie nie interesuje. Posiadam kamerę cyfrową SONY bez cyfrowego wyjścia na komputer (DVI).

Jedyne złącze które kamera posiada to S-Video (chinch), którego bardzo długo używałem. Niestety pomimo nawet wymiany kompa (zmiana z procka 400mhz na 2.2 GHz) mój stary tuner TV (pixelview oparty jeszcze na chipsecie878) dawał mi nieźle w kość, a zużycie procka sięgające 300% nie przekładało się na jakość otrzymywanych filmów.

W chwili obecnej na gwałt poszukuje tunera TV, w którym nie szukam ani TV, ani pilota ani radia. jest mi to niepotrzebne.

Poszukuje tunera, który będzie przechwycał mi obraz w czasie rzeczywistym z wejścia chinch oraz ciągnał dźwięk z karty dźwiękowej (też chinch z przejściówką na jack do line-in) dzięki w miarę porządnemu oprogramowaniu software i dobrym chipsecie.

Zależy mi również na tym aby sama karta już kodowała obraz do jakiegoś znośnego kodeka (chyba mpeg2).

Stara karta przy wybraniu kodowania w avi dawała mi albo plik o wielkości 700MB za 1 minutę (złe kodowanie), albo w przypadku mocniejszego kodowania, procek wytężał się ile mógł i w tym momencie następowało gubienie klatek.

Przydałaby się też obsługa Visty, bo ostatnio byłem zmuszony ten system zainstalować, a stary Pixelview nawet nie wie jak w tym systemie się nazywa. Chociaż akurat Vista w tym momencie jest najmniejszym problemem. Stara karta ledwo na Viscie dawała radę (kupiona za czasów świetności czasów WindowsMe).

Podsumowując:

poszukuje karty która:

  • nie musi mieć super tunera TV i FM

  • ma chinchowe wejście

  • ma system PAL

  • ma wbudowny jakiś koder do znośnego pliku przy małej stracie jakości przy przegrywaniu w czasie rzeczywistym (Ci co przegrywają z VHS wiedzą pewnie o co chodzi)

  • ma w miarę przystępna cenę (najlepiej gdzieś w okolicach 200 zł max)

Moderatorów najmocniej przepraszam jeśli coś w poście jest nie tak.

Przeszukiwałem forum, ale nie znalazłem dogodnych mi nowych i świeżych informacji

słuchaj jeśli jest to złącze na cinch, to nie jest to s-video a złącze video (kompozytowe). Na gnieździe podawany jest sygnał zespolony. Gniazdo Composite wykorzystuje złącze typu RCA, znane też jako cinch.

złącze S-VIDEO nie jest cinch. posiada oddzielony sygnał luminancji (informacje o jasności obrazu) i chrominancji.

musisz szukać tunera z wejściem VIDEO (Composite video) - żółty cinch.

grzegorzch jak na razie Tobie bardzo dziękuję za chociaż małe wskazówki. widzę że reszta jakoś nie ma za bardzo ochoty pomóc