Tuner Tv z allegro i pare pytań

Chodzi dokładnie o ten sprzęt:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=255846376

bo napisane jest w opisie ze mozna odbierac wszedzie i za darmo… pytanie brzmi : czy korzysta może ktoś z tego i ma jakąś listę programów i czy to nie trzeba pod to podpinać kablówki ani nic podobnego… bo troche to dla mnie dziwne albo ja czegoś nie rozumiem jak tak można odbierać tv…

No można odbierać… z anteny… tzn. w tym przypadku “antenki” zewnętrznej - pewnie więcej zakłóceń niż obrazu albo z kablówki. W tym drugim przypadku pewnie jest dużo lepiej.

Oczywiście “za darmo” od tych wszystkich nadawców, którzy oferują sygnał poprzez nadajniki naziemne, a z kablówki… to przecież jak ją masz to za nią płacisz :slight_smile:

no właśnie zastanawia mnie ta “antenka” co ona może “ściągać” chyba jedynie pierwszy program radia no i jakieś tam radia których nadajniki są blisko… ale co do telewizji mnie to interesuje…

dobra czekam na dalsze posty :wink:

Mam na karcie telewizyjnej w kompie telewizję i z kablówki. Karta też jest jedną z lepszych, Uwierz mi obraz jest dużo poniżej jakości DVD… a z takiej antenki :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

To jest karta do odbioru analogowej i cyfrowej telewizji więc dlatego jest napisane,że wszędzie możesz na niej oglądać tv,np. w Niemczech są rejony tylko z cyfrową telewizją więc bez problemu byś na niej pooglądał tam tv.Co do antenki to radio na pewno w miarę wyłapuje i pewnie też nie najgorzej sprawuje się przy odbiorze cyfrowej tv,z analogową to już nie za bardzo chyba,że bardzo blisko nadajnika.

moment chwilka bo pojawia się pojęcie :

tv cyfrowa - tv analogowa… ktoś może coś więcej… bo ja to już nie rozumiem… czy ta antenka pełni podobną funkcję do załóżmy anteny polsatu cyfrowego ktory wisi na balkonach ? czy jest to coś innego…

To jest coś innego.

Tuner może odbierać sygnały TV cyfrowej ale nadawany naziemnie, a nie satelitarnie.

no ok a czy jest jakaś mapa nadajników tudzież rozpiska nadajników tv cyfrowej ?? :slight_smile: Zebym poprostu wiedział jak jest daleko i czy jest sens bawić się w zakup tego tunera - czy lepiej poprostu kupić zwykły tuner badź kartę i podlączyć sobie polsat, który jest w pokoju obok :wink:

W Polsce cyfrowa TV naziemna jest ciągle w fazie testów. IMHO jak na razie szkoda sobie tym :■■■■: zawracać.

Telewizja cyfrowa naziemna w Polsce cały czas “kuleje”.Cały czas tylko testy i testy,na pewno są prowadzone w Warszawie i jeszcze gdzieś bodajże na południu.Masz tylko Polsat i nic więcej czy masz jakąś antenę naziemną bądź kablówkę?Jak chcesz oglądać również Polsat na laptopie to wystarczy czy zwykła karta analogowa tylko,że zmiana kanałów będzie się odbywała dalej na tunerze Polsatu,jeżeli ktoś zmieni kanał na tunerze to u Ciebie też to nastąpi,jeżeli chcesz mieć niezależny odbiór na telewizorze i laptopie to musisz kupić cyfrowy tuner satelitarny z wejściem na moduły dostępu,wykupić drugi abonament z modułem Nagravision,podwójny konwerter.

a czy przy podlaczeniu polsatu jest taka opcja (oczywiscie podlaczenie jedno do tv a drugie o ktorym mowie do lapka) zebym to ja mógł sobie zmieniać kanały w lapku jak na tv nikt nic nie oglada? czy tylko można zmieniać kanały pilotem od dekodera :frowning: ?

ps. podeślij jakaś przykładową kartę z allegro bądź tuner do którego mógłbym podłączyć sobie polsat (bo z kablówki zrezygnowałęm :P)

tylko pilotem (albo przednim panelem) dekodera

na tej też można, kupujesz kabel euro - chinch i podłączasz dekoder

Złączono Posta : 29.10.2007 (Pon) 13:13

A jak daleko mieszkasz od nadajnika??

żebym ja jeszcze wiedział gdzie jest nadajnik to bym Ci odpowiedział na to pytanie :slight_smile:

Tutaj masz wykaz wszystkich nadajników w Polsce: http://radiopolska.pl/wykaz/polskatv.php .

Jak daleko mieszkasz od najbliższego??

Pod ten tuner możesz też podłączyć zwykłą antenę (np. siatkową).

no to jak widac TVP2 jest u mnie w miescie a reszta no to 25-50km, a tvn to wawa najblizej 100km

wiec… ? czy bede mógł tylko odbierac te stacje które są blisko i nic poza tym

Na tym “patyczku” dołączonym do karty TV to z pewnością do oglądania nadawała się będzie tylko TVP 2.

Jak podepniesz porządną antenę na dachu to i pozostałe wymienione przez ciebie bedzie można oglądać.

ale to pewnie musi być antena która kosztuje mnóstwo … albo jest fizycznie niedostępna nigdzie. a jeszcze pytanie :

czy bede mógł odbierac tylko te programy których nadajniki były na tej stronie nic poza tym ?

czy mi się wydaje czy tvn, tvn24, tvn turbo itp tvn’y sa z nadajnika ogolnego tvn ?

Nie, tylko z satelity.

niekoniecznie

dobrać właściwą antenę powinni ci pomóc na http://forum.radiopolska.pl/ .

ok :slight_smile: a jeszcze jedno pytanie kto mi odpowie wyczerpujaco juz o nic nie zapytam :slight_smile:

Mam polsat cyfrowy w drugim pokoju - czy mogę podpiąc go sobie do lapka ? tzn do karty tv - czy musi być ona jakas specjalna czy wystarczy najzwyklejsza z wyjsciem (takim jak jest od kablówki) Jak polączyć dekoder z lapkiem ? Co bedzie potrzebne do wykonania tego przedsiewziecia. pzdr

Potrzebna jest tylko przejściówka euro-chinch. Karta TV może być normalna (zresztą nie słyszałem nigdy o specjalnych do satelity).

Przejściówka euro-chinch wygląda tak:

euro_4chinch.JPG

Złączono Posta : 03.11.2007 (Sob) 14:19

Przełączanie oczywiście pilotem od dekodera.