Tuner WinFast TV2000 XP Expert - Problem z dźwiękiem

Witam,

Na początek powiem że przejrzałem wszystkie wątki na forum związane z tym tunerem, i u wszystkich był problem z brakiem dźwięku.

U mnie natomiast dźwięk jest, tylko że… szumi i jest dosyć cichy.

Tuner jest podłączony kabelkiem do płyty głównej CD_IN. Dźwięk jest wyraźny, ale cichy i w tle słychać szum.

Podczas oglądania nie przeszkadza mi to, lecz gdy chce coś nagrać to już zaczyna być to denerwujące.

Kartę dźwiękową mam zintegrowaną w płycie głównej (płyta MSI K9N SLI-2F nForce570 SLI).

Instalowałem najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej jak i tunera - nie usunęło to usterki.

Przekładam tuner do innego komputera, także z zintegrowaną kartą dźwiękową - taki sam skutek, szum w tle.

Wyczytałem na jakimś forum że problem znika po zainstalowaniu w komputerze innej karty dźwiękowej, np Creativa.

No to zainstalowałem starego dobrego SoundBlastera 128, z osobnym wyjściem CD_IN, Tuner_IN, AUX_IN i problem jest nadal.

Nie chciałbym wydawać pieniędzy na nową kartę muzyczną (za ok. 300zł) i okazałoby się że to nic nie pomaga.

Myślałem że może to być wina telewizji kablowej z której korzystam, ale po podłączeniu anteny jest to samo.

Obraz wzorowy, a dźwięk kaszana.

Natomiast gdy podłączyłem odtwarzacz Video do tunera, i włączyłem film z kasety, problemu już nie było - dźwięk żyleta.

Czy miał już ktoś podobny problem i go rozwiązał?

możesz sprawdzić czy komputer i monitor jest podłączony do gniazdka z uuziemionym bolcem

—daj jakąś złodziejkę bez bolca lub odłącz bolec w gniazdku…

-ale to nie musi być przyczyna, choć takie zakłócenia z tego powodu bywają…?!

Sam szukam tunera i wczoraj trafiłem na taką opinie, a wyciszenie może jest spowodowane wyciszeniem suwaka line in lub line out u mnie na starym tunerze było trzeba zwiększać na tych suwakach.

http://www.skapiec.pl/site/cat/54/comp/ … omentarze/

Stacja robocza jak i monitor są uziemione.

W WinFast PVR2 niestety jest taka sama sytuacja.

Szumu nie pozbyłem się, natomiast przy nagrywaniu w opcjach zamiast Odtwarzacz CD ustawiłem Miks stereo i dźwięk jest o wiele wyraźniejszy. Na razie nie udało mi się wykombinować nic lepszego, ale jak tylko coś wymyśle albo wyczytam to opiszę, może komuś innemu przydadzą się informacje w tym poście :slight_smile:

Suwaki to pierwsza rzecz jaką sprawdziłem.

Aż taka gapa nie jestem, żeby się męczyć na marne :wink:

ja pisałem o możliwości odłączenia uziemienia…i sprawdzenia efektów…